Breaking News

ବଡ ଖବର! ମେ ୩ ତାରିଖରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପାଇଁ ଯାଉଛି, ଏହି ସବୁ ନିୟମ ରହିବ ଜାଣନ୍ତୁ ଓ ସେୟାର କରନ୍ତୁ

ବହୁ ଦିନର କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ପରେ ମେ ମାସ ୩ ତାରିଖରେ ଓଡିଶାର ଦଶମ ପରୀକ୍ଷା ହେବା ପାଇଁ ଯାଉଛି । ରାଜ୍ୟ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆ ଯାଇଛି ଯେ ପରୀକ୍ଷା ମେ ୩ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ମେ ମାସ ୧୫ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବ ।ଏହା ସହିତ ଏହା ସୂଚନା ରହିଛି ସଂସ୍କୃତ ମାଧ୍ୟମିକ ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ମେ ୩ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ମେ ମାସ ୧୨ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବ । ଏଥର ଓଡ଼ିଶା ମୁକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରୀକ୍ଷା ସମାନ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ରହିଛି ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫ ରୁ ଏହା ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନେ ଏଥର ପରୀକ୍ଷା ନିଜ ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଦେବେ । ଏହି ପରୀକ୍ଷା ରେ ଅନ୍ୟ ସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷକ ମାନେ ନିରିକ୍ଷକ ଭାବେ ରହିବେ ବୋଲି ସରକାର ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଏଥର ଖାଲି ଏତିକି ନୁହେଁ ପିଲା ମାନେ ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ବଦଳରେ ସେମାନେ ଚଳିତ ଥର ୨ଘଣ୍ଟା ପାଇଁ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ।

କରୋନା କଟକଣା କୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି କିପରି ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ନହୁଅନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ପିଲା ମାନେ ନିଜ ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ସରକାର କରିଛନ୍ତି । ପରୀକ୍ଷା ବିଷୟରେ ଓଡିଶା ମାଧ୍ୟମିକ ପରିଷଦ ଏହି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ।

ଆପଣ ମାନେ ଏହି କଥା ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ପୂର୍ବରୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଦେବା ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନେ ଅନ୍ୟ ସ୍କୁଲ କୁ ଦେବା ପାଇଁ ଯାଉଥିଲେ । କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ଏଥର ପରୀକ୍ଷା ର ସ୍ଥାନ, ସମୟ ଓ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି । ଏଥର ସବୁ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ମାନେ ନିଜ ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ଏହାର ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ହେଲା କରୋନା ପାଇଁ ଯେପରି ଅଭିଭାବକ ଓ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନେ ରହିବା ଓ ଯାତୟାତ ରେ ଅସୁବିଧାର ସାମ୍ନା ନକରନ୍ତି ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମାଳିକା ଦେଲା ପ୍ରମାଣ କେବେ ଅନ୍ତ ହେବ କରୋନାର ପ୍ରଭାବ! କେଉଁ କେଉଁ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ଏକ ବଡ ଖବର ଯେ ମାଳିକା ଦେଲା ପ୍ରମାଣ କେବେ ସରିବ କରୋନା …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *