Breaking News

ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ ?

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ତାତିରେ ମିଳିବ ଆସ୍ବସ୍ତି ଆଜି ଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା 6 ତାରିକରୁ ଲଘୁଚାପ ଆଶଙ୍କା ଏଇ ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ନୂଆ ଗାଇଡି ଲାଇନି ତେବେ ଆସନ୍ତା 6 ତାରିକରେ ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ ବଙ୍ଗପ ସାଗରରେ ଏକ ଘୁର୍ନି ଝଡ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ଏହା ଲଘୁଚାପ ରୂପ ନେଇ ପରେ | ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଉପକୂଳ ଓଡ଼ିଶାରେ ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ତେବେ କେଉଁ ଜିଲା ମାନଙ୍କରେ ବର୍ଷା ହେବ କାନରହିଛି ପାଣିପାଗ ବିବାହାଗର ସୂଚନା |

ଆଜି ଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଜାରି ରହି ବର୍ଷା କେଉଁଝର , ବାଲେଶ୍ୱର ,ଭଦ୍ରକ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା , ରାୟଗଡା ,ଗଜପତି , କୋରାପୁଟ ଓଏ ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ହାଲୁକରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣ ବର୍ଷା ହୋଇ ପରେ | ଠିକି ସେହିଭଳି ଆସନ୍ତା କାଲି ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଉତ୍ତର ଉପକୂଳ ସମତେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିବାହାଗ ଆକଳନ କରିଛି | ତେବେ ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ପଶ୍ଟିମ ଓଡିଶା ଜଳିବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିବାହାଗ ଆକଳନ କରିଛି |

ତେବେ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ତାପ ମାତ୍ର 1022 ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି ଏବର୍ଷ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଗରମ ହୋଇଛି ଏପ୍ରିଲ ମାସରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତନ ଆଡୁ ରାଜ୍ୟକୁ ଗରମ ଓ ଉତ୍ତରା ପବନ ବହିବ ଗତ ସପ୍ତାହରୁ ଏହି ପବନ ବହିବା ଆରମ୍ଭ ହେବ ତେବେ ପଶ୍ଟିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ପଶ୍ଚିମା ପବନ ସୀମିତ ରହିଛି ଓ ଏହା ପୁଞ୍ଜି ଭୁତ ହେବାପରେ ଗରମ ବଢୁଛି ତେବେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉତ୍ତାପ ଯୋଗୁଁ ସୂର୍ଯ୍ୟ କିରଣ ପଖର ହେବ ବୋଲି ପ୍ରଫେସର ପଶୁପାଳକ କହିଛନ୍ତି |

ଆଉ ତା ଛଡା ପଶ୍ଟିମ ଓଡ଼ିଶାର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ 3ଦିନ ହେବ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଲହରୀ ଜାରି ରହିଛି ଆଜି ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିହାର କରି ନିଆଯାଇଛି ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ଅନୁଯାଇ ଆସନ୍ତା 5 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ତାପମାତ୍ର ବିଶେଷ ପରିବର୍ତନ ହେବାକୁ ନଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ତାପମାତ୍ର 3 ରୁ 4 ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିବ | ଏହା ଛଡା ଆସନ୍ତା କଲି ମଧ୍ୟ ମୟୁରଭଞ୍ଜ , କେଉଁଝର , ବାଲେଶ୍ୱର ଭଦ୍ରକ,ଯାଜପୁର , କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜଗସିଂହପୁର , କଟକ ,କନ୍ଦମାଲ , ଗଞ୍ଜାମ, ଗଜପତି କୋରାପୁଟ , ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୋଟିଏ ଦୁଇଟି ସସ୍ଥାନରେ ଘଡ ଘଡ଼ି ସହ ବର୍ଷା ହେବାର ପାଣିପାଗ ବିବାହାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛି |

About odisha news

Check Also

ରାଜ୍ୟର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଆଜି ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ…କାଲି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ଘୁର୍ଣ୍ଣିବଳୟ,ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦେଲେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ !

ମୌସୁମୀର ବଙ୍ଗୋପ ସାଗର ଶାଖା ସକ୍ରିୟ ରହିଛି 22 ରୁ 25 ତାରିଖ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା …

Leave a Reply

Your email address will not be published.