Breaking News

ଆସୁଛି ଭୟଙ୍କର ଝଡ ! 18 ଟି ଜିଲା ରେ କରିବା ତାଣ୍ଡବ ,ଜାରି ହେଲା ସତର୍କ ସୂଚନା

ଆସନ୍ତା ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୮ ଟି ଜିଲ୍ଲା ରେ କାଳ ବୈଶାଖୀ ର ସମ୍ଭାବନା । ୧୧ ଜିଲ୍ଲା ରୁ ଜାରି ହେଲା ୟେଲୋ ୱାର୍ଣିଂ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା । ଆସନ୍ତା ୪୮ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ ର ବହୁତ୍ ଜିଲ୍ଲା ରେ ହାଲ୍କା ରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହ କାଳ ବୈଶାଖୀ ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ପାଣି ପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷ ରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି ।

ଜାରି ହୋଇଥିବା ସତର୍କ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଉତ୍ତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓଡ଼ିଶା ବାଲେଶ୍ୱର ଯାଜପୁର ଭଦ୍ରକ ନୂଆପଡ଼ା ବଲାଙ୍ଗୀର ଷୋନପୁର କଳାହାଣ୍ଡି ଏବଂ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଗୋଟେ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନ ରେ ହାଲ୍କା ରୁ ମାଧ୍ୟମ ଧାରଣ ର ବର୍ଷ ଏବଂ ବଜ୍ର ପାତ୍ ହବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ସେହିପରି ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟ ରେ ରାଜ୍ୟ ର ନୂଆପଡ଼ା , ବଲାଙ୍ଗୀର , ବରଗଡ଼ ,ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, ସମ୍ବଲପୁର, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ଦେବଗଡ଼ ଅନୁଗୁଳ ,କେଉଁଝର, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ସୋନପୁର ଜିଲ୍ଲା ର ଗୋଟେ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନ ରେ ହାଲକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ହବା ସହ ବଜ୍ରପାତ ହେବା ର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ମାତ୍ର ରହିଥିବାରୁ ।

ଏହି ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା କୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖ ଦିନ ଢେଙ୍କାନାଳ ଅନୁଗୁଳ କନ୍ଧାମଲ୍ ରାୟଗଡ଼ା କୋରାପୁଟ ଏବଂ ଉତ୍ତର କୂଳ ଓଡ଼ିଶା ଜିଲ୍ଲା ମାନ ରେ ହାଲକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହ ବଜ୍ରପାତ ହେବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ସେହିଭଳି ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦେବଗଡ଼ ଅନୁଗୁଳ କେଉଁଝର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଢେ଼ଙ୍କାନାଳ ବାଲେଶ୍ବର ଭଦ୍ରକ ଯାଜପୁର କେନ୍ଦ୍ରାପଡା କଟକ ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଟେ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ସ୍ଥାନ ରେ ହାଲକା ରୁ ମଧ୍ୟମ ଧରଣର ବର୍ଷା ସହ ବଜ୍ରପାତ ହେବା ର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିଥିବାରୁ ଏହି ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ୟିଲୋ ୱାର୍ନିଂ ଦିଆ ଯାଇଛି ।

ତାପମାତ୍ରା ବଢୁଥିବାରୁ ହଠାତ୍ ପାଣିପାଗ ରେ ପରିବର୍ତନ ଦେଖାଦେଇଛି । ହଠାତ୍ କଳା ବୈଶାଖୀ ଯୋଗୁ ଝଡ ସୃଷ୍ଟି ହବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । କାଳବୈଶାଖୀ ହବା ସମୟ ରେ ପବନ ର ଝଡ ଦେଖାଦେବ ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେଣୁ ଏହି ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି ।ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଦେଖନ୍ତୁ Vairal ଭିଡିଓ – ମାତ୍ର ୫୦୦ ଟଙ୍କାରେ ହେଇଗଲା ବାହାଘର , ଦେଖିଲେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ !

ଆଜିକାଲି ର ଲୋକେ ନିଜ ବହାଘର କୁ ଆକର୍ଷଣିୟ କରିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ବରଯାତ୍ରୀ ଠାରୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *