Breaking News

ଆସିଗଲା ବହୁତ ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର ମିଳିବାକୁ ଯାଉଛି ୧୧ତମ କିସ୍ତି, ଜଣାନ୍ତୁ କେଉଁ ତାରିଖ ରେ ମିଳିବ ମିଳିବ ଏହି ୧୧ତମ କିସ୍ତି !

ନମସ୍କାର ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଏହି ଯୋଜନା ତ ୧୨ କୋଟି ୫୦ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ ପାଇବେ ଖୁସି ଖବର ଏକାଦଶ କିସ୍ତି ଏପ୍ରିଲ ରୁ ଜୁଲାଇ ମାସ ମଧ୍ୟ ରେ ରିଲିଜ୍ ହେବ | କିନ୍ତୁ ଗତବର୍ଷ ର କିସ୍ତି ମେ ମାସରେ ଆସିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି | ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ରେ ଜଣାପଡେ ଜେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସର୍ମନିଧୀ କିଶାନ୍ ଯୋଜନା ର କିସ୍ତି ଖୁବଶିଘ୍ର ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ କୁ ଆସିବ |

ରାଜ୍ୟସରକାର ଯୋଗ୍ୟ କୃଷକ ଙ୍କ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ ଦସ୍ତକତ କରିଛନ୍ତି | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଆଶା କରାଯାଉଛି ଜେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିଜେ ଅଖିତୃତିଆ ବା ମେ ୩ ରେ କିସ୍ତି ମୁକ୍ତ କରିବେ | ଏହା ଆଶା କରାଯାଏ କାରଣ ଗତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ କିସ୍ତି ମେ ୧୫ ରେ ଜାରି ହୋଇଛି | ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଷ୍ଟେଜ ରେ ଦେଖିବେ ଏହି କିସ୍ତି ଶୀଘ୍ର ଆସିବ ଆପଣ କିସ୍ତି ସମ୍ପୃଦିକ ଅପଡେଟ କଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ କିଶାନ ଆକାଉଣ୍ଟ କୁ ଜାଜ୍ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ |

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ରେ ଏକାଦଶ କିସ୍ତି ପାଇଁ RFT ସାଇନ ଇନ୍ ଟେଷ୍ଟ ଦେଖୁଥିବ ତେବେ ବୁଝିପାରିବ ଜେ ୧୧ ତମ କିସ୍ତି ଶୀଘ୍ର ତମ ଆକାଉଣ୍ଟ ରେ କ୍ରେଡିଟ ହେବାକୁ ଯାଉଛି | ଏହି ଆକାଉଣ୍ଟ କୁ ଯାଇ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପଣ ରାଜ୍ୟ ଦ୍ଵାରା ଲିଖିତ ଅନୁମୋଦନ କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି କି ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଙ୍କ ଅନୁଦାନ ୩ ରୁ ୪ ଦିନ ଅଛି | ଯଦି FTO ଜେନେରେଟ ହୁଏ ତେବେ ଏହାର ଅର୍ଥ ହୋଉଛି RT ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି |

ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି ଏହି ଯୋଜନା ରେ ଏକାଦଶ କିସ୍ତି ପାଇଁ E କାର୍ଡ ସରକାର ବାଧ୍ୟତା ମୂଳକ କରିଛନ୍ତି | ଏହା କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ମେ ୩୧ କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ଏଥିପାଇଁ ସରକାର ଚାଷୀ ଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ କୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ପଠାନ୍ତି ଏହି କିସ୍ତି ୨୦୦୦ ହୋଇ ୩ ଟି କିସ୍ତି ରେ ପଠାଯାଏ ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୧୨.୫ କୋଟି ଚାଷୀ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି |

About odisha news

Check Also

୨୦୨୨ ରୁ ୨୦୨୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହନୁମାନ କୃପାରୁ ଏହି ୪ଟି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ, ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନ ଟଙ୍କାର ବର୍ଷା କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି…

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି 4ଟି ରାଶି ଉପରେ ପ୍ରଭୁ ବଜରଙ୍ଗ ବାଲିଙ୍କ ବହୁତ ପ୍ରିୟ ଅଟେ ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୨ ପାଖରୁ ୨୦୨୫ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.