Breaking News

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପେଟ ସଫା ନହବାର ୫ ଟି କାରଣ

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପେଟ ସଫା ନହବାର ୫ ଟି କାରଣ
ଯଦି ସକାଳୁ ପେଟ ସଫା ହେଉନାହିଁ କିମ୍ବା ବାଥ୍ରୁମ ରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଘଣ୍ଟା ଘଣ୍ଟା ଟଏଲେଟ ରେ ବସିବାକୁ ପଡୁଛି ତେବେ ଆମର ସାରା ଦିନ ଖରାପ ହେଇ ଯାଏ |କିଛି ଲୋକ ଟଏଲେଟ ରେ ବସିଲା ବେଳେ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହେଇଥାଏ |ଯାହା ଦ୍ଵାରା ସେମାନ ଙ୍କୁ ଟଏଲେଟ ବେଶୀ ସମୟ ବସି ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ମିଳି ନଥାଏ |

ଯଦି ଏହି ସମସ୍ଯା କେବେ କେବେ ଦେଖା ଯାଏ ତେବେ କାରଣ ହେଲା ଖାଦ୍ୟ ଅନୀୟମିତତା କିନ୍ତୁ ଯଦି ଏହି ସମସ୍ୟା ପ୍ରତି ଦିନ ଦେଖା ଯାଏ ତେବେ ଏହା ଅନେକ ଗଭୀର ରୋଗ ର ସଙ୍କେତ ମଧ୍ୟ ହେଇପାରେ |ମଳ ତ୍ୟାଗ ବେଳେ ଯଦି ବହୁତ କଷ୍ଟ ହୁଏ ଏବଂ ବାରମ୍ବାର ଯିବାକୁ ପଡେ ତେବେ ଏହାର ଅନେକ କାରଣ ଅଛି |ପ୍ରଥମ କାରଣ ହେଲା କୋଷ୍ଠ କାଠିନ୍ୟ ମାନେ କଷ୍ଟିଫିସନ |ସାଧାରଣତଃ କୋଷ୍ଠ କାଠିନ୍ୟ ହେଲେ ବ୍ୟକ୍ତି ର ପେଟ ଠିକ ଭାବରେ ସଫା ହୁଏ ନାହି |କୋଷ୍ଠ କାଠିନ୍ୟ ହବା ଦ୍ଵାରା ଠିକ ଭାବରେ ଝାଡା ମଧ୍ୟ ହୁଏ ନାହିଁ |ଯେଉଁ କାରଣ ରୁ ସେମାନ ଙ୍କୁ ଟଏଲେଟ ବେଶୀ ସମୟ ବସି ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ମିଳି ନଥାଏ |

ଅନେକ ଦିନ ଧରି ଏହା ରହିଲେ ଅନେକ ରୋଗ ଦେଖା ଯାଇଥାଏ |ଏହାପରେ ଆସୁଛି ଇରିଟେବୁଲ ବଲ ଷେଣ୍ଡରମ |ମଳ ତ୍ୟାଗ କରିବା ସମୟ ରେ ପେଟ ରେ ବହୁତ କଷ୍ଟ ହେବା କିମ୍ବା ପେଟ ମୋଡି ହବା ,ପେଟ ଗ୍ଯାସ ହବା ,ପେଟ ଫୁଲିବା ,୨୪ ଘଣ୍ଟା ରେ ଝାଡା ନ ହେବା ଇତ୍ୟାଦି ଏହି ଲକ୍ଷଣ ଅଟେ |ଅନେକ ସମୟ ରେ ବ୍ୟକ୍ତି କୁ ମଳ ତ୍ୟାଗ କରିବା ସମୟ ରେ ବହୁତ ଜୋର ଦବାକୁ ପଡି ଥାଏ |ଯାହା ଦ୍ଵାରା ପେଟ ବହୁତ ଜୋର ରେ ମୋଡି ହୋଇ ଥାଏ |ପାଇଲ୍ସ ମଧ୍ୟ ଏକ କାରଣ ଅଟେ |

ଅନେକ ସମୟ ରେ ପାଇଲ୍ସ ଯୋଗୁଁ ବ୍ୟକ୍ତି କୁ ମଳ ତ୍ୟାଗ କରିବା ସମୟ ରେ ବହୁତ ଜୋର ରେ କଷ୍ଟ ହୋଇ ଥାଏ |ଯାହା ଦ୍ଵାରା ପେଟ ଠିକ ଭାବରେ ସଫା ହୁଏ ନାହିଁ |ଏହା ହେଲେ ମଳ ଦ୍ଵାର ରେ ବଡ ବଡ ଗେଟି ପରି ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ଥାଏ |ଏହା ଦ୍ଵାରା ମଳ ରେ ରକ୍ତ ପଡେ |ଅନ୍ୟ କାରଣ ହେଲା ପେଟ ରେ କ୍ୟାନ୍ସର |ପେଟ ର କ୍ୟାନ୍ସର ଏକ ଖତରନାକ ରୋଗ ଅଟେ |ଏହା ହେଲେ ଅତି ସାଧାରଣ ଲକ୍ଷଣ ଆରମ୍ଭ ରୁ ଦେଖା ଯାଏ |ଯଦି ଅଳ୍ପ ମେଡ଼ିସିନ ରେ ଭଲ ନ ହୁଏ ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଡାକ୍ତର ଙ୍କୁ ଦେଖାନ୍ତୁ |ଶେଷ କାରଣ ହେଲା ଡାଇବର୍ଷନାଲ ଡିଜିଜ |ଡାଇବେଟିକୁଲାର ହେଲେ ବ୍ୟକ୍ତି ର ଝାଡା ନଳୀ ରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଖଣ୍ଡିଆ ହେଇ ଯାଏ |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

୬୬ ବର୍ଷ ବୟସରେ ବିବାହ କଲେ ଏହି ପ୍ରସିଦ୍ଧ କ୍ରିକେଟର୍‌….

ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ସମିକ୍ଷ ଅରୁନୁ ଲାଲ ୬୬ 5ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦ୍ୱତୀୟ ଥର ବିଭାହ କରିଛନ୍ତି ଅରନୁ 38 …

Leave a Reply

Your email address will not be published.