Breaking News

ଏପ୍ରିଲ ରୁ ମହଙ୍ଗା ହେବାକୁ ଯାଉଛି ସବୁ ମୋବାଇଲ ଅପରେଟର ଙ୍କ ପ୍ଳାନ

ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋବାଇଲ ଗ୍ରାହକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିଯାଇଛି ଏକ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ ଖବର ଆଗାମୀ ୧ ଅପ୍ରେଲରୁ ମୋବାଇଲ୍‌ରେ କଥା ହେବା ଆପଣମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପଡିପାରେ ମହଙ୍ଗା । ଦୂରସଂଚାର କମ୍ପାନୀ ଙ୍କ ସୂଚନାନୁଯାଇ, ଆଗକୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ ଦର ବହୁତ ବଢ଼ିପାରେ | ରେଟିଂ ଏଜେନ୍ସି ଇକ୍ରା ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ , କରୋନା ସଙ୍କଟ ରେ ପ୍ରାୟତଃ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ସମୟରେ ଦୂରସଂଚାର କମ୍ପାନୀମାନେ ଭଲ ରାଜସ୍ୱ ଆୟ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାହା କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ନଥିଲା । ତେବେ କମ୍ପାନୀର ବଢ଼ୁଥିବା ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନଜରରେ ରଖି କମ୍ପାନୀ ମାନେ ଏବେ ମୋବାଇଲ ଟାରିଫ ବଢ଼ାଇବ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛି ।

ଅନେକ ଦୂର ସଂଚାର କମ୍ପାନୀ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ଏଜିଆର ର ୧.୬୯ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବାକି ପଡ଼ି ରହିଛି । ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କେବଳ ୧୫ ଟେଲିଫୋନ କମ୍ପାନୀ ମାତ୍ର ୩୦,୨୫୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ଭରଣ କରିଛନ୍ତି । ଏୟାରଟେଲ୍‌ ଉପରେ ପ୍ରାୟ ୨୫,୯୭୬ କୋଟି ଟଙ୍କା, ଭୋଡାଫୋନ ଆଇଡିଆ ଉପରେ ୫୦,୩୯୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ଏବଂ ଟାଟା ଟେଲିସର୍ଭିସ ଉପରେ ପ୍ରାୟ ୧୬,୭୯୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ବାକି ପଡ଼ିଛି ।


ତେବେ ସବୁ କମ୍ପାନି ମାନଙ୍କୁ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ବକେୟା ଟଙ୍କା ଚଳିତ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ଓ ଶେଷ ବକେୟା ରାଶି ଆଗାମୀ ବର୍ଷରେ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ । ଯଦି ଦୂରସଂଚାର କମ୍ପାନୀ ଏହି ଟାରିଫ୍‌ ବଢ଼ାଏ ତେବେ ଦୂରସଂଚାର ଉଦ୍ୟୋଗର ୧୩ ପ୍ରତିଶତ ରାଜସ୍ୱ ବଢ଼ିବ ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ହେ ଭଗବାନ ! ଆଖିରୁ ଲୁହ ଆସିଯିବ , ପୁଅର ଜୀବନ ବ-ଞ୍ଚା-ଇ-ବା-କୁ ମା କରୁଛି କିଡନୀ ଦାନ

ମା ଏମିତି ଏକ ମଣିଷ ଯିଏକି ନିଜ ଛୁଆ ପାଇଁ କିଛି ବି କରିବାକୁ ପଛାଇନଥାଏ। ଏମିତିକି କି ତାର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *