Breaking News

ଚାଷୀ ଙ୍କୁ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପହାର !! ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ରେ କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ବଡ ଉପହାର

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଆପଣମାନେ ଜାଣିଥିବେ କୋରନା ର ଜଟିଳ ପରିସ୍ଥିତିରେ କୃଷକ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସମସ୍ତ ବେପାରୀ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। କୋରନା ସାଙ୍ଗକୁ ବାରମ୍ବାର ଆସୁଥିବା ଘୁର୍ଣ୍ଣି ଝଡ଼ ବାତ୍ୟା ଆଦି ମଧ୍ୟ କୃଷକ ମାନଙ୍କୁ ବେସି ଚିନ୍ତା ରେ ପକାଇଛି।ତେଣୁ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିସାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାର ଅଷ୍ଟମ କିସ୍ତି ପାଇଁ କୃଷକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ କେବେ କିସ୍ତି ଆସିବ ଏହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ମଧ୍ୟ ହେଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାଷୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଅଛି । ସରକାର ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଅଷ୍ଟମ କିସ୍ତିର 2,000 ଟଙ୍କା ଚାଷୀଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବେ । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ମେ 14 ରେ ପିଏମ କିସାନ ଯୋଜନା ପରବର୍ତ୍ତୀ କିସ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ।


14 ମଇରେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିସାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାର ଅଷ୍ଟମ କିସ୍ତି ପାଇଲେ ଚାଷୀ ଉପକୃତ ହେବେ । 2000 ଟଙ୍କା ରାଶି କୃଷକଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବ । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ବର୍ଷକୁ 6000 ଟଙ୍କା ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରନ୍ତି ।

ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ PM Kisan Yojanapmkisan.nic.in ର ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରି ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ ମୋବାଇଲ୍ କିମ୍ବା କମ୍ପ୍ୟୁଟରରେ ସ୍ଥିତି ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଅଷ୍ଟମ କିମ୍ବା ପରବର୍ତ୍ତୀ କିସ୍ତି ବିଷୟରେ ରାଜ୍ୟ ଅନୁମୋଦନ ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ କହିବ । ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଏହି କିସ୍ତି ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିନାହାଁନ୍ତି ।


ୱେବସାଇଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଫାର୍ମର୍ସ କର୍ଣ୍ଣରରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ହିତାଧିକାରୀ ନିଜର ସ୍ଥିତି ବିକଳ୍ପ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ, ଯାହାପରେ ଏକ ନୂତନ ପୃଷ୍ଠା ଖୋଲିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କର ଆଧାର ନମ୍ବର, ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ଆପଣ ସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ପାଇବେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କିସାନ୍ ସାମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନା ପାଇଁ ଆପଣ ଘରୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିପାରିବେ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ଫାର୍ମ ଆକାଉଣ୍ଟ, ଆଧାର କାର୍ଡ, ମୋବାଇଲ୍ ନମ୍ବର ଏବଂ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ନମ୍ବର ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ। ପ୍ରଧାନ

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ହେ ଭଗବାନ ! ଆଖିରୁ ଲୁହ ଆସିଯିବ , ପୁଅର ଜୀବନ ବ-ଞ୍ଚା-ଇ-ବା-କୁ ମା କରୁଛି କିଡନୀ ଦାନ

ମା ଏମିତି ଏକ ମଣିଷ ଯିଏକି ନିଜ ଛୁଆ ପାଇଁ କିଛି ବି କରିବାକୁ ପଛାଇନଥାଏ। ଏମିତିକି କି ତାର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *