Breaking News

ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭୁଲ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ନମସ୍କାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରେ |

ଆମର ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯାଏ ଯେ ନିଜଠୁ ବଡ ମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ନମସ୍କାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ତୁମେ ବଡମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଖାଇବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ | କିନ୍ତୁ ସବୁବେଳେ ଅଭିବାଦନ କରିବା ଅନୁଚିତ | କାରଣ ବାସ୍ତୁଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏପରି କିଛି ସ୍ଥାନ କିମ୍ବା ସମୟରେ ଅଭିବାଦନ କରିବା ଆମର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ସ୍ଥାନକୁ ଆପଣ ଅଭିବାଦନ କିମ୍ବା ନମସ୍କାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |


– ଯେଉଁମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଖରାପ କାମ କରନ୍ତି, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ କ୍ଷତି କରନ୍ତି, ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦିଅନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ନମସ୍କାର କରି ସମ୍ମାନ ଦେବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ |

– ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରୁ ଆସୁଥିବା କିମ୍ବା ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଶୁଦ୍ଧ ବୋଲି ଧରାଯାଏ | ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଜଣେ ଅପବିତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଦାପି ନମସ୍କାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

– ସ୍ନାନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ କଦାପି ନମସ୍କାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଏହା ଆମର ଶୈଳୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଟେ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ସ୍ନାନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅସନ୍ତୋଷ ଅନୁଭବ କରିପାରେ |

– କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଦାପି ଅଭିବାଦନ କିମ୍ବା ନମସ୍କାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ପ୍ରଥମରେ ଏହା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରେ, ଏବଂ ଦ୍ଵିତୀୟରେ ସେ ବାଧା ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହୁଏ ନାହିଁ |

– ମୂର୍ଖ, ଖରାପ ଆଚରଣ କିମ୍ବା ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଗୁପ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ କରିବା, କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ମାନକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଏ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହା କରି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାନ୍ତି |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ସତ ହେଲା କି ମାଳିକା ବଚନ ? ସମୁଦ୍ର କୂଳରେ ଲାଗିଲା ସୁନାର ରଥ ଦେଖି ଲୋକ ମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ !

ବର୍ତମାନ ବଡ ଖବର ସମୁଦ୍ର ଭିତରେ କେଉଁଠୁ ଆସିଲା ସୁନେଲି ରଥ କଣ ମାଲିକ ବଚନ ସତ ହେଲାକି ବଢୁଛି …

Leave a Reply

Your email address will not be published.