Breaking News

ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଭୁଲ୍ ରେ ମଧ୍ୟ ନମସ୍କାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ନଚେତ୍ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରେ |

ଆମର ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିରେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ଶିକ୍ଷା ଦିଆଯାଏ ଯେ ନିଜଠୁ ବଡ ମାନଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ନମସ୍କାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ତୁମେ ବଡମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଖାଇବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା ଉଚିତ୍ | କିନ୍ତୁ ସବୁବେଳେ ଅଭିବାଦନ କରିବା ଅନୁଚିତ | କାରଣ ବାସ୍ତୁଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଏପରି କିଛି ସ୍ଥାନ କିମ୍ବା ସମୟରେ ଅଭିବାଦନ କରିବା ଆମର ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରେ | ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ସ୍ଥାନକୁ ଆପଣ ଅଭିବାଦନ କିମ୍ବା ନମସ୍କାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |


– ଯେଉଁମାନେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଖରାପ କାମ କରନ୍ତି, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ କ୍ଷତି କରନ୍ତି, ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦିଅନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ନମସ୍କାର କରି ସମ୍ମାନ ଦେବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ଷତିକାରକ ହୋଇପାରେ |

– ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାରରୁ ଆସୁଥିବା କିମ୍ବା ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଯାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଶୁଦ୍ଧ ବୋଲି ଧରାଯାଏ | ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଜଣେ ଅପବିତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଦାପି ନମସ୍କାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ |

– ସ୍ନାନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିକୁ କଦାପି ନମସ୍କାର କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ଏହା ଆମର ଶୈଳୀ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଅଟେ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା, ସ୍ନାନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଅସନ୍ତୋଷ ଅନୁଭବ କରିପାରେ |

– କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଦାପି ଅଭିବାଦନ କିମ୍ବା ନମସ୍କାର କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ପ୍ରଥମରେ ଏହା ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରେ, ଏବଂ ଦ୍ଵିତୀୟରେ ସେ ବାଧା ପ୍ରାପ୍ତ ହୁଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହୁଏ ନାହିଁ |

– ମୂର୍ଖ, ଖରାପ ଆଚରଣ କିମ୍ବା ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଗୁପ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଅଭିବାଦନ କରିବା, କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ମାନକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଏ ନାହିଁ, ବରଂ ଏହା କରି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାନ୍ତି |

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ମୁଣ୍ଡରେ ବାଳ ପାଚିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ୨ଟି ଚମତ୍କାର ଉପାୟ ,ତୁରନ୍ତ ମିଳିବ ଫାଇଦା

ଆଜି କାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେଶ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା ପାଲଟିଛି। ଏହି ସମସ୍ୟା ଗୁଡିକ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *