Breaking News

ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି କି ? ହୋଇପାରେ ବ୍ରେକଅପ୍ ର କାରଣ ! ଜାଣିରଖନ୍ତୁ

ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ବ୍ରେକଅପ୍ ସାଇକୋସିସ୍ ସହିତ ଜଡିତ ଏକ ନୂତନ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଅନେକ ଚକିତକାରୀ ବିଷୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛି | ଆଜିକାଲି, ପ୍ରେମରେ ପଡିଯାଉଥିବା ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଅଲଗା ହେବାର ମାମଲା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି ଏବଂ ଏହା ସହ ଜଡିତ କାରଣ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଇଛି | ଏହି ଅନୁସନ୍ଧାନ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରେମ ସେମାନଙ୍କ ଅଲଗା ହେବାର ଏକ ବଡ଼ କାରଣ ହୋଇଯାଏ |

ମିଚିଗାନ୍ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ମାନବ ମନୋବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ଏହି ଗବେଷଣାରେ ପ୍ରେମ ମଧ୍ୟ ବ୍ରେକଅପ୍ ହେବାର କାରଣ ବୋଲି ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି | ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ୟୁରୋପ ଏବଂ ଆମେରିକା ପରି ସଂସ୍ଥାରେ ଏହା ଉଭା ହୋଇଛି ଯେ ଅଧିକାଂଶ ବିବାହ ଭାଙ୍ଗିବାର ଏକ ପ୍ରମୁଖ କାରଣ ହେଉଛି ପାର୍ଟନରଙ୍କ ପ୍ରେମ ପ୍ରତି ଅଧିକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ହେବା।

ବାସ୍ତବରେ, ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ସାଥୀ ବହୁତ ଭଲପାଏ, ସେ ମଧ୍ୟ ଆଗରୁ ସମାନ ପ୍ରେମ ଇଚ୍ଛା କରେ | ଯଦି ଅନ୍ୟ ସାଥୀ ଏହା ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ସମ୍ପର୍କ ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼େ | ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ଉଭୟଙ୍କ ପାଇଁ ବିପଦଜନକ ଅଟେ। ଏଥିରେ ଜଣେ ସାଥୀ ଭାବନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମର କୌଣସି ମୂଲ୍ୟ ନାହିଁ ଏବଂ ଅନ୍ୟଜଣେ ଭାବନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର ସ୍ୱାଧୀନତା ଛଡ଼ାଯାଉଛି | ଏହି ପରିସ୍ଥିତି ଆସିବା ମାତ୍ରେ ଦୁହେଁ ନିଜ ପାଇଁ କିଛି ନୂଆ ଖୋଜିବାକୁ ଲାଗନ୍ତି |


ଏହିପରି ତୁମେ ତୁମର ସମ୍ପର୍କରେ ଏହାକୁ ଚିହ୍ନଟ କର:
୧। ଆଜିକାଲି କେହି ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାଧୀନତାର ପଥରେ କେହି ଆସନ୍ତି | ଏହାକୁ ଭଲ ପାଇବା ଏବଂ ପ୍ରକାଶ କରିବା ଏକ ଭିନ୍ନ କଥା, କିନ୍ତୁ ଆପଣ ଏହାକୁ କାହା ଉପରେ ଲଗାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ | ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଯଦିଓ ତୁମର ସାଥୀ, ତୁମ ଉପରେ ତୁମର ପ୍ରେମକୁ ବାଧ୍ୟ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କର ନାହିଁ | ଯଦି ତୁମର ସାଥୀ ତୁମର ଇଚ୍ଛା ଅନୁଯାୟୀ ତୁମର ପ୍ରେମକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରୁନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ସହିତ କଥା ହୁଅ | ଶୀଘ୍ର କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅ ନାହିଁ |

୨। ସମୟ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ବିକାଶ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ପ୍ରାୟତଃ ଆପଣ ସମୟ ସହିତ ବହୁତ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପାର୍ଟନରଙ୍କ ଠାରୁ ଆପଣଙ୍କର ଆଶା ସମ୍ପର୍କର ଆରମ୍ଭରେ ସମାନ ରହିଥାଏ | ତେଣୁ ସମୟ ସହିତ, ଉଭୟ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଆସୁଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ | ପ୍ରେମ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କିନ୍ତୁ ଭାବନ୍ତୁ ଏହି ସମ୍ପର୍କ କୁଆଡେ ଯାଉଛି | ତୁମେ ସମ୍ପର୍କ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢୁଛି ନା ସମ୍ପର୍କ ଆରମ୍ଭ ହେବା ସମୟରେ ତୁମେ ଯେଉଁଠାରେ ଥିଲ?


୩। ପ୍ରେମ ତୁମକୁ ଏପରି ଶାସନ କରିବାକୁ ଆସିଛି କି ତୁମର ପରିଚୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି? ଯଦି ଅଛି, ତେବେ ଏହି ସମ୍ପର୍କକୁ କିପରି ପରିଚାଳନା କରାଯିବ ସେ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ | ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ସମ୍ପର୍କ ବର୍ତ୍ତମାନ ତୁମର ଉଦାସୀନତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି କି?

୪। ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ଯେତେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ, ତୁମର ସାଥୀ ସେତେ ଅଧିକ ହେବ | ବୋଧହୁଏ ଦିନେ ସେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ ହେତୁ ଏତେ ବିରକ୍ତ ହୋଇଯିବେ ଯେ ସେ ତୁମଠାରୁ ଅଲଗା ହେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଥାଶୀଘ୍ର ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About mahendra kumar

Check Also

ଘରର ଏହି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଦର୍ପଣ ରଖୁଥିଲେ ହୋଇଯାନ୍ତୁ ସାବଧାନ !

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରର ଏକ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ରହିଛି। ଘରେ କିଭଳି ଭାବରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ବଜାୟ ରହିବ ଏ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *