Breaking News

ଏହି ଗ୍ରାମ ରେ ପୁରୁଷ ଲୋକ ଙ୍କୁ ନିଷେଧ କିନ୍ତୁ ମହିଳା ମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଗ-ର୍ଭ-ବ-ତୀ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆଜି ଆମେ ଏମିତି ଏକ ଖବର ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା , ଯାହା ଆପଣ ମାନେ ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ୟ୍ଯ ହୋଇଯିବେ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଭାବୁଥିବେ ଯେ ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଲା ଭଳି ଖବର ଟି କଣ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏମିତି ଏକ ଗାଆଁ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ପୁରୁଷ ମାନେ ରୁହନ୍ତି ନାହିଁ କେବଳ ସୁନ୍ଦରୀ ମହିଳା ମାନେ ଏହି ଗ୍ରାମ ରେ ଅଛନ୍ତି । କଣ୍ଟାବାଡ ରେ ଘେରି ରହିଥିବା ଶମ୍ବର କିନିଆ କୁମୁଚା ଗ୍ରାମ ରେ ପୁରୁଷ ମାନ ଙ୍କୁ ଭିତର କୁ ଯିବା ପାଇଁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଗୋଟେ ବର୍ଷ ନୁହେଁ କି ୧୦ ବର୍ଷ ନୁହେଁ ପ୍ରାୟ ୩୧ ବର୍ଷ ହେଲା ଏମିତି ଏକାଠି ରହି ଆସୁଛନ୍ତି ଏହି ମହିଳା ମାନେ ।

ହଁ ବନ୍ଧୁ ୧୯୯୦ ମସିହା ରେ ଏହି ଗ୍ରାମ ରେ ୧୫ ଜଣ ମହିଳା ରହିବା ପିଅନ ଇଛୁକ ଥିଲେ । ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଯେ ଏହି ମହିଳା ମାନ ଙ୍କ ସହିତ ବ୍ରିଟିଶ ସୈନିକ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଶାରୀ -ରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ଓ ପୁରୁଷ ମାନ ହିଂ  ସା ରେ ଏହି ମହିଳା ମାନେ ଲୁଚି ରହିଲେ । ସେମାନେ ନିଜ ଏକ ଗାଁ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଯେଉଁଠି ନିୟମ ହୋଇଥିଲା ଯେ ଏହି ଗ୍ରାମ କୁ କୌଣଶୀ ପୁରୁଷ ମାନେ ଭିତର କୁ ପ୍ରବେଶ କରି ପାରିବେ ନହିଁ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏଠାରେ ଥିବା ମହିଳା ମାନେ ଗର୍ଭ ବତୀ ହୋଇଥାଆନ୍ତି , ଆପଣ ଙ୍କୁ ମନ କୁ ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଆସୁଥିବ ଯେ ବିନା ପୁରୁଷ ରେ ଗର୍ଭବତୀ ଅସମ୍ଭବ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି ଜାଗା ପୁରୁଷ ମାନ ଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ନିଷେଧ କିନ୍ତୁ ନାରୀ ମାନେ ଏହି ଗ୍ରାମ ବାହାର କୁ ଯାଇଥାଆନ୍ତି ଶାରୀରିକ ସମ୍ବନ୍ଧ ରଖିବା ପାଇଁ ।

ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି ମହିଳା ମାନ ଙ୍କ ଗ୍ରାମ ରେ ପ୍ରାୟ ୨୫୦ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବାସ କରିଥାଆନ୍ତି । ଏହି ଗ୍ରାମ ରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସାଂସ୍କୃତିକ କେନ୍ଦ୍ର ରହିଛି ଓ ଏହି ଜାଗା କୁ ବୁଲିବା ପାଇଁ ବହୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ବୁଲିବା ପାଇଁ ଆସିଥାନ୍ତି । ଏଠାରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ମହିଳା ମାନେ ପାରମ୍ପରିକ ଅଳଙ୍କାର ତିଆରି କରି ବିକ୍ରି କରିଥାଆନ୍ତି । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆଉ ଏକ ବଡ କଥା ହେଲା ଯେ ଯଦି ଏହି ଗ୍ରାମ ରେ କୌଣଶୀ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ପୁଅ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ କରିଥାଆନ୍ତି ତାହେଲେ ତାକୁ ୧୦ ବର୍ଷ ଯାଏ ସେହି ଗ୍ରାମ ରେ ରହି ଥାଏ ଓ ୧୧ ବର୍ଷ ହେଲା ବେଳା କୁ ତାକୁ ପୁରୁଷ ମାନେ ଥିବା ଗ୍ରାମ ରେ ଛଡ଼ାଯାଏ ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଦେଖନ୍ତୁ Vairal ଭିଡିଓ – ମାତ୍ର ୫୦୦ ଟଙ୍କାରେ ହେଇଗଲା ବାହାଘର , ଦେଖିଲେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ !

ଆଜିକାଲି ର ଲୋକେ ନିଜ ବହାଘର କୁ ଆକର୍ଷଣିୟ କରିବା ପାଇଁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି ବରଯାତ୍ରୀ ଠାରୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *