Breaking News

ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ – ଅନୁଭବ ବର୍ଷା (Anubhav Varsha) କେମିତି ମାତୃ ଦିବସ ପାଳନ କରିଲେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ଆମ ଓଡ଼ିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ସୁପର୍ ଷ୍ଟାର୍ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ କିପରି ମାତୃ ଦିବସ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ଜାଣିବା ଆଜି ଆମର ଏହି ପେଜ ମାଧ୍ୟମରେ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆମେ ଯେଉଁ ଅଭିନେତା ଓ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଙ୍କ ବିଷୟ ରେ କହୁଛୁ ସେମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷା । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷା ବିବାହ ବନ୍ଧନ ରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଏହି ବିବାହ କିଛି ମାସ ପରେ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ହୋଇଗଲେ । କିଛି ପାରିବାରିକ ବିବାଦ ରୁ ଦୁହେଁ ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ଓ ଏହି ବିବାଦ ର ସମାଧାନ ପାଇଁ ସେ କୋର୍ଟ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମାତୃ ଦିବସ ରେ କେମିତି ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷା । ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଏହି ମାତୃ ଦିବସ ରେ ଆମେ ମା ମାନ ଙ୍କୁ ପୂଜା କରିଥାଉ । ମାତୃ ଦିବସ ପ୍ରତ୍ଯେକ ମେ ମାସ ର ୨ ୟ ରବିବାର ଟି ମାତୃ ଦିବସ ଭାବ ପାଳନ କରାଯାଇଥାଏ । ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନ ଙ୍କ ମନ ରେ ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଥିବ ଯେ ଏହି ମାତୃ ଦିବସ କେବେ ଓ କେଉଁଠୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ମାତୃ ଦିବସ ଟି ପ୍ରଥମେ ଆମେରିକା ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ୧୯୦୮ ମସିହା ରେ ,ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହାକୁ ସର୍ବ ପ୍ରଥମ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ସମାଜ ସେବି ଜ୍ଵରବିଷ ।

ସେ ତାଙ୍କ ମା ଙ୍କ ବହୁତ ଭଲ ପାଇଥିବାରୁ ଏହି ଦିନ ଟି ରେ ସେ ମାତୃ ଦିବସ ପାଳନ କରିଥିଲେ ତାଙ୍କ ମା ଙ୍କୁ ପୂଜର୍ଚନ କରିକି । ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଦ୍ଵିତୀୟ ଭଗବାନ ହେଉଛନ୍ତି ମା । ତା ପରେ ୧୯୧୪ ମସିହା ରେ ମେ ମାସ ୯ ତାରିଖ ର ଦିନ ଆମେରିକା ପ୍ରେସିଡେଣ୍ଟ ବୁଦ୍ରୋ ଉଇଲସନ ଗୋଟିଏ ଲ ପାସ କଲେ , ଯେଉଁଥିରେ ଲେଖା ଯାଇଥଲା ଯେ ମେ ମାସ ର ୨ ୟ ରବିବାର ଦିନ ମାତୃ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯିବ ।

ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଲେ ଯେ ମାତୃ ଦିବସ କେଉଁଠାରୁ ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ମା ଅତୁଳନୀୟ ଓ ମା ର ଜାଗା ଏ ଦୁନିଆ ରେ କେହି ନେଇ ପାରିବେ ନାହିଁ । ତାହାଲେ ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଅନୁଭବ ଓ ବର୍ଷା ଉଭୟ ଏହି ମାତୃ ଦିବସ ଟି ନିଜ ମା ମାନ ଙ୍କ ସହିତ ବେଶ୍ ଧୁମ୍ ଧାମରେ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି ।।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଦେଖନ୍ତୁ ଓଡିଆ ସିରିଏଲ ହିରୋ ବିଶ୍ଵଭୂଷଣଙ୍କ ବାହାଘର ବରଯାତ୍ରୀରେ ନାଚିଲେ ସବୁ ହିରୋ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଆମ ଓଡିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ର ଲୋକ ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ବିଶ୍ଵ ଭୂଷଣ ଙ୍କୁ ବେସ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *