Breaking News

ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ସୁରେଗି, ସାବଧାନ! ଏହା ୨୦୨୧ ମସିହାର ପ୍ରଥମ ବାତ୍ୟା

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତମାନ ସମୟ ର ଏକ ବଡ ଖବର ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା । ଏହି ବାତ୍ୟା ବଡ ଭୟଙ୍କର ହୋଇ ପରେ କାରଣ ଏହି ବଡ ଧାରଣ ର ବାତ୍ୟା ହବ ଦ୍ବାରା ବନ୍ୟା ହବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟ କରା ଯାଇଛି । ଏହି ବଡ ଧାରଣ ର ବାତ୍ୟା ଟି ମୁଁହଇଛି ଫିଲିଫାଇନ୍ସ ଉପକୂଳ କୁ ଆଉ ରହି ବଡ ବାତ୍ୟା ଟି ତାଣ୍ଡବ ରଚିପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରା ଯାଇଛି । ହଁ ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଏହି ବଡ ବାତ୍ୟା ଟି ୨୦୨୧ ର ପ୍ରଥମ ବାତ୍ୟା ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ଦେଶ ର ପାଣି ପାଗ ବିଭାଗ ସତର୍କ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ରୁ ଯାହା ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ ଏହି ବାତ୍ୟା ଫିଲିଫାଇନ୍ସ ସାଗର ରୁ ସୃଷଷ୍ଠୀ ହୋଇ ଧୀରେ ଧୀରେ ବାଇକଲ ଅଞ୍ଚଳ ଆଡ କୁ ମୁଁହଇଛି । ତେବେ ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଏହି ବାତ୍ୟା ଟି ସ୍ଥଳ ଭାଗ କୁ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଳ କରିବା ର ସମ୍ଭାବନା କମ ରହିଛି ଓ ଏହାରି ପ୍ରଭାବ ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ହେବ ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଏହି ବାତ୍ୟା କୁ ନଜର ରେ ରଖି ସରକାର ୫ ନମ୍ବର ବିପଦ ସଙ୍କେତ ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହି ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବ ରେ ୨୧୫ କିମି ବେଗ ରେ ପବନ ବହିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଯାହା କ୍ରମାଗତ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି ୨୬୫ କିମି ରେ ପହଞ୍ଚିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଇଛି । ଆମେରିକା ର ବିଶେଷଜ୍ଞ ମାନେ ଏହି ବାତ୍ୟା କୁ ଭୟଙ୍କର ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ତାହା ସହ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ପାଣି ପାଗ ର ଚ୍ଯାନେଲ ଅନୁସାରେ ସୁରିଗେର କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଚାପ ୮୮୮ ଏମେବି ରୁ ୮୯୫ ଏମେବି ମଧ୍ୟ ରେ ରହିଛି । ଯାହା ପୂର୍ବ ରୁ ଆସିଥିବା ବାତ୍ୟା ଠାରୁ ଭୟଙ୍କର ଅଟେ ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଫିଲିଫାଇନ୍ସ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହା ସାଗର କ୍ଷେତ୍ର ରେ ରହିଛି । ଫଳ ରେ ଅଧିକ ସମୟ ରେ ବାତ୍ୟା ର ବିପଦ ରହିଥାଏ । ୨୦୨୦ ରେ ଦେଶ ରେ ସୁପର ଟାଇଫେନ ଗୋନି ମାତ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅକ୍ଟୋବର ଓ ନଭେମ୍ବର ମାସ ରେ ଅନେକ ବାତ୍ୟା ଆସିଥାଏ ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଆଖି ବୁଜିଲେ ମୁମ୍ବାଇର ନିର୍ଭୟା, ତାଙ୍କ ସହ ଯାହା ହୋଇଥିଲା ଶୁଣିଲେ ଲୁହକୁ ରୋକି ପାରିବେ ନାହିଁ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ର ସାକିନକା ଆଞ୍ଚଲ ରେ ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ ହୋଇଥିବା …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *