Breaking News

ଓଡିଶାର ଗର୍ବ – ଓଡିଶାର ପୁଅ ହଂକଂ କ୍ରିକେଟ ଟିମର ଅଧିନାୟକ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ଆମ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ଏକ ଗର୍ବ ର ବିଷୟ ।ହଁ ବନ୍ଧୁ ଓଡିଆ ହୋଇ ମଦ୍ଧ୍ଯ ସେ ହଂକଂ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ର ଅଧି ନାୟକ ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେ ସେ ଓଡିଆ ପୁଅ କିଏ ଓ କେଉଠାରେ ରୁହନ୍ତି ସମସ୍ତ ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା ଆମର ଏହି ପେଜ ମାଧ୍ୟମ ରେ ଜାଣିବା । ହଁ ବନ୍ଧୁ ହଂକଂ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ରେ ଓଡିଆ ପୁଅ ଙ୍କଅ ନେତୃତ୍ବ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ରେ ହଂକଂ ର ସେତେ ବଡ ନାମ ନଥିଲେ ପି ସତ୍ତ୍ବେ ତାର ନେତୃତ୍ବ ନେଇ ଦଳ କୁ ଅନେକ ମ୍ଯାଚ ରେ ବିଜୟ କରିଛନ୍ତି ଏହି ଓଡିଆ ଖେଳରି ଅଂଶୁମାନ ରଥ ।

ସେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସିଥିଲା ବେଳେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିଆର ଓ କ୍ରିକେଟ ଭବିଷ୍ୟତ କୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ସେହି ଆଲୋଚନା ସମୟ ରେ ପଚାରାଯାଇଥିଲା ଯେ ଯେହେତୁ ସେ ଓଡିଆ ପୁଅ ହିସାବ ରେ ହଂକଂ କ୍ୟାରିଆର ଓ ସେଠୀ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ତାହାଲେ କେମିତି ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି ଖାସ କ୍ରିକେଟ କୁ ନେଇ ଓ ସେ କେତେ ଭଲ ପାଆନ୍ତି କ୍ରିକେଟ କୁ । ଏହାର ଉତ୍ତର ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ୨୦୦୩ ରେ ଯେବେ ଭାରତ ବିଶ୍ବ କପ ପାଇଁ ଭାରତ ମଦ୍ଧ୍ଯ ଫାଇନାଲ ରେ ଥିଲା ଓ ସେତେବେଳେ ଅଧିନାୟକ ଥିଲେ ଗାଙ୍ଗୁଲୀ ସେ ଖେଳ କୁ ଦେଖି ମୋର କ୍ରିକେଟ ଖେଳ ପ୍ରତି ଇଚ୍ଛା ହେଲା ।

ତାପରେ ସେ ହଂକଂ ରେ ତାଙ୍କ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଓ ସେ ଯେହେତୁ ଛୋଟ ପିଲା ଥିଲେ ତ ସେଥିପାଇଁ ସେ ଏଜେ ଗ୍ରୁପ ରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିଥିଲେ ଓ ନାସନାଲ ମଦ୍ଧ୍ଯ ଭଲ ପଦର୍ଶନ କରାଇଥିଲେ । ସେ ମଦ୍ଧ୍ଯ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ରେ ଖେଲିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ବହୁତ ଇଚ୍ଛା ଥିଲା ଯେ ସେ ଭାରତ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ରେ ଖେଳିବାକୁ ତାହା ହୋଇ ପରି ନଥିଲା କାରଣ ସେ ହଂକଂ ରେ ରହୁ ଥିଲେ ଓ ଆଗାମୀ ଦିନ ମାନ ଙ୍କଅ ମଦ୍ଧ୍ଯ ରେ ସେ ଅମ ଭାରତ କ୍ରିକେଟ ଟିମ ରେ ଖେଳିବାର ବହୁ ଚାନସ ଅଛି । ହଁ ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଅଂଶୁମାନ ରଥ ହଂକଂ ରେ ୧୮ ଟି ଏକଦିବସୀୟ ଖେଲିଛନ୍ତି ଗୋଟିଏ ଶତକ ଓ ୭ ଟି ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ,୫୨ ହାର ରେ କରିଛନ୍ତି । ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମାଳିକା ଦେଲା ପ୍ରମାଣ କେବେ ଅନ୍ତ ହେବ କରୋନାର ପ୍ରଭାବ! କେଉଁ କେଉଁ ଏଥିରୁ ବଞ୍ଚିବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ଏକ ବଡ ଖବର ଯେ ମାଳିକା ଦେଲା ପ୍ରମାଣ କେବେ ସରିବ କରୋନା …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *