Breaking News

ଫୁଣି ଓଡିଆ ସିନେମା ଜଗତର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତାଙ୍କର ହେଲା ପରଲୋକ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ୨୦୨୦ ରେ ଆମେ ଆମ ଓଡ଼ିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ର ବହୁ କଳାକାର ମାନେ ଆମକୁ ଛାଡି ଏଇ ଦୁନିଆ ଛାଡି ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି ।ଠିକ୍ ସେମିତି ୨୦୨୧ ରେ ଓଡ଼ିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଖବର । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆଉ ଏଇ ଦୁନିଆ ରେ ନାହାଁନ୍ତି ଆଉ ଅର୍ଚାନକ ଦୁଃଖ ର ଖବର ଉଳୀଉଡ୍ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ । ସେ କଳାକାର ଜଣ କ କିଏ ଆମେ ନିଶ୍ଚୟ ଜଣାଇବୁ । ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଆମ ଦେଶ ହଉଛି କଳାକାର ଓ ସଂସ୍କୃତିକ ଦେଶ । ଏଠାରେ ଅନେକ କଳାକାର ରହୁଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ କଳାକାର ଙ୍କୁ ଲୋକ ନିକଟ ରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ।ସେ ଅଭିନୟ ହେଉ ବା ନାଚ ଓ ଗୀତ ହେଉଥାଉ ନା ମଧ୍ୟ ଭାରତ ସବୁଠାରେ ଆଗରେ ଅଛି ।

ଏଥିସହିତ ଏହି କଳାକାର ମାନେ ତାଙ୍କ କଳାକାର କୁ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଲୋକ ଙ୍କ ପାଖ ରେ ଅତି ପ୍ରିୟ ହବା ସହିତ ବହୁ ନାମ ମଧ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିଥାନ୍ତି । ସେହିଭଳି ଆଜି ଆମେ ଏମିତି ଜଣକ ବିଷୟ ରେ ଜନେ଼ଇବୁ ଯିଏ କି ବିଶ୍ବପ୍ରସିଦ୍ଧ ଅଟନ୍ତି । ବରିଷ୍ଠ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଓ ମଞ୍ଚ ଅଭିନେତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ,ଓଡ଼ିଆ ସଙ୍ଗୀତ ର ନାଟକ ଏକାଡେମୀ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ବଦ୍ରି ନାରାୟଣ ମହାପାତ୍ର ଙ୍କ ପରଲୋକ । ସେ ଶତାଧିକ ନାଟକ କରିବା ସହ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି ଓ ଅନେକ ଟିଭି କାର୍ଯ୍ୟ କ୍ରମ ରେ କାମ କରିଛନ୍ତି ।

ତାଙ୍କ ବିୟୋଗ ଫଳ ରେ ଓଡ଼ିଶା ବା କଳାହାଣ୍ଡି ଏକ ବରିଷ୍ଠ ସଂଗଠକ କୁ ହରାଇଲା । ତାଙ୍କର ବିୟୋଗ ଫଳ ରେ କଳାହାଣ୍ଡି ର କଳାକାର ସଂଘ ଓ କଳାହାଣ୍ଡି ଲେଖକ ପରିଷଦ , ମହାବୀର ସାଂସ୍କୃତିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ , ଜିଲ୍ଲା ସାଂସ୍କୃତିକ ପରିଷଦ , ଜିଲ୍ଲା କ୍ରୀଡାବିତ୍ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଗଭୀର ଶୋକ୍ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି । ଶ୍ରୀ ମହାପାତ୍ର ଙ୍କ ବିୟୋଗ ରେ କଳାହାଣ୍ଡି ତାର ଏକ ଭୂମିପୁତ୍ର କୁ ହରାଇଲା । କଳାହାଣ୍ଡି କଳା ଜଗତ ରେ ଶୋକ ର ଛାୟା ଖେଳିଯାଇଛି ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ପ୍ରଥମଥର ନିଜ ବୟ ଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ସହ ଲିପି (Lipi) କଲେ ଏମିତି ଖେଳ! ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଲିପି ଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚୟ ଜାଣିଥିବେ ସେ ତରଂଗ ଟିଭି ରେ ପୂର୍ବ ରୁ ପ୍ରସାରିତ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *