Breaking News

ସରକାରୀ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖୁସି ଖବର ଦେଲେ ସରକାର, ଏବେ ଏହି ସବୁ ସୁବିଧା ମିଳିବ

ବିଧାନ ସଭା ରୁ ଏକ ବଡ଼ ସଂକଳ୍ପ ଆସିଛି ଯେ । ଯେଉଁ ପିଲା ମାନେ ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି ସେମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଖବର । ହଁ ବନ୍ଧୁ ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ପଢୁଥିବା ପିଲା ମାନ ଙ୍କୁ ୧୫% ସଂରକ୍ଷଣ । ମେଡିକାଲ୍ ଓ ଇଞ୍ଜିନିୟର କ୍ଷେତ୍ର ରେ ୧୨% ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଗୃହ ରେ ସଂକଳ୍ପ ଅଣାଯାଇଛି । ଆଜି ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଙ୍କ ର ଓଡ଼ିଶା ଆଗମନ ୧୦୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ପାଳନ ରହିଛି ଓ ଏଥିପାଇଁ ବିଧାନ ସଭା ରେ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଆଲୋଚନା ରହିଥିଲା ଓ ଏହି ଆଲୋଚନା ରେ ଆମ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ନୂଆ ସଂକଳ୍ପ ଆଣିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଥିଲା ।

ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଙ୍କ ର ଏହି ବଡ଼ ସଂକଳ୍ପ ହେଲା ଯେ ଯେଉଁ ପିଲା ମାନେ ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ପାଠ ପଢୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ୧୫% ସଂରକ୍ଷଣ ମିଳିବ । ମେଡିକାଲ୍ ଓ ଇଞ୍ଜିନିୟର କ୍ଷେତ୍ର ରେ ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ପିଲା ମାନେ ଆଗ୍ରହୀ ଅଛନ୍ତି ସେମାନ ଙ୍କୁ ୧୫% ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ଗୃହ ରେ ସଂକଳ୍ପ ଅଣାଯାଇଛି । ଯେ ହାଇ ସ୍କୁଲ ରେ ପଢୁଥିବା ପିଲା ମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ମେଡିକାଲ୍ କଲେଜ ଓ ଇଞ୍ଜିନିୟର କଲେଜ୍ ପାଇଁ ୧୫% ସଂରକ୍ଷଣ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ ଯାହାକୁ ଉଭୟ ବିରୋଧୀ ଏବଂ ସରକାରୀ ସଦସ୍ୟ ମାନେ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ ।

ବିରୋଧୀ ଦଳ ମାନେ କହିଥିଲେ ଏହା ଏକ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ । ଯେଉଁ ଭଳି ଭାବେ ସରକାରୀ ପିଲା ପାଠ ପଢା ରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେଉଛନ୍ତି ଓ ସେମାନ ଙ୍କ ପାଖ ରେ ମେରିଟ୍ ରହିଛି ଓ ସେମାନେ ଆଡ଼ମିଶନ ନେଇଁପରୁନାହନ୍ତି ମେଡିକାଲ୍ କଲେଜ କଥା କହୁନ୍ତୁ କି ଇଞ୍ଜିନିୟର କଲେଜ୍ ଏହାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତି କୁ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।

ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧି ନୀତି ଓ ଆଦର୍ଶ ଉପରେ ଆଜି ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଛି ଗୃହ ରେ ଏବଂ କୁହାଯାଉଥିଲା ଆଜି ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ଏକ ବଡ଼ ସଂକଳ୍ପ ଆଣିବେ । ସେ ସଂକଳ୍ପ ଟି ହଉଛି ସରକାରୀ ହାଇସ୍କୁଲ ପାଠ ପଢୁଥିବା ପିଲା ମାନେ ୧୫% ସଂରକ୍ଷଣ ମେଡିକାଲ୍ ଓ ଇଞ୍ଜିନିୟର କଲେଜ୍ ପାଇଁ ଗୃହ ରେ ସଂକଳ୍ପ ଅଣାଯାଇଛି ।।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଲାଏ ଡିଟେକସନ ଟେଷ୍ଟ ବେଲେ ପ୍ରଶ୍ନ ରେ ଘାଇଲା ହେଲେ ବିଦ୍ୟା ଓ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ସବୁ ସତ କହିଲେ!

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଏସିଏଫ ସୌମ୍ୟ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଜୁଥିବା ସମୟ ରେ , ବିଦ୍ୟାଭାରତି ଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *