Breaking News

ଫୁଣି ୨୬ ରେ ହେବ ଭାରତ ବନ୍ଦ, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଦିନ ଖୋଲା ରହିବ ଓ କଣ ବନ୍ଦ ରହିବ, ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ସେୟାର କରି ଜଣାନ୍ତୁ

ପୁଣି ହବ ଭାରତ ବନ୍ଦ । ହଁ ବନ୍ଧୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଙ୍କ ନୂଆ କୃଷି ଆଇନ ବିରୋଧ ରେ ତେଜିଲା ଆନ୍ଦୋଳନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬ ରେ ବନ୍ଦ ର ଡାକରା ଦେଲେ ବିଭିନ୍ନ କୃଷକ ସଂଗଠନ । ଗତ କାଲି ବିଭିନ୍ନ କୃଷକ ସଂଗଠନ ସହ ଦେଶ ର ବିଭିନ୍ନ ଶ୍ରମିକ ଏବଂ ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ସଂଗଠନ ଆଲୋଚନା ପରେ ଏହି ନିଷ୍ପତି ନିଆ ଯାଇଛି ।

ବୈଠକ ରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬ ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ହବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି । କୃଷି ଆଇନ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ଦାବି ରେ ଗତ ଚାରି ମାସ ଧରି ଦିଲ୍ଲୀ ର ସୀମା ରେ ବିଭିନ୍ନ କୃଷକ ସଂଗଠନ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଲେଇଆସୁଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬ ତାରିଖ ରେ ଚକା ଜାମ୍ କରି ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ । ସକାଳ ୬:୦୦ ଟା ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬:୦୦ ତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ହେବ । ଏହା ତୈଳ ଓ ଗ୍ୟାସ ଦର ବୃଦ୍ଧି ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ଉଦ୍ୟୋଗ ର ଘରୋଇ କରଣ ଆଦି ପ୍ରତିବାଦ ରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ବନ୍ଦ ହବ ବୋଲି କୃଷକ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସେପଟେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଯୋଗୁ ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଓ ଚାଷୀ ମାନେ ସଡ଼କ କର ରେ ପକା ଘର ନିର୍ମାଣ କରୁଛନ୍ତି । ଚାଷୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ଏବଂ ତୈଳ ବୃଦ୍ଧି ନେଇ ଗତ ଚାରି ମାସ ମଧ୍ୟ ରେ ଦେଶ ଅନେକ ଥର ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆ ଯାଇ ଥିବା ବେଳେ ତାହା ଫଳ ପ୍ରଦ୍ ହୋଇ ନଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ପୁଣି ଥରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା କୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ କୃଷକ ସଂଗଠନ ର ଅନୁରୋଧ ରହିଛି ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

Big Update : ପୁଣି ଚାଷୀଙ୍କ ଖାତାକୁ ଆସିଲା ପିଏମ କିଷାନ ଯୋଜନା 6 ହଜାର ଟଙ୍କା କେଉଁ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଟଙ୍କା ଜାଣନ୍ତୁ |

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବ PM KISAN ଯୋଜନାର ବଡ ଖବର ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ଯଦି PM KISAN ଯୋଜନାର …

Leave a Reply

Your email address will not be published.