Breaking News

ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜାରି କରିଲେ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ସାରା ଓଡିଶାରେ ଏହି ତାରିଖରୁ ହେବ ଲକଡାଉନ!

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଜାରି କଲେ ବାର୍ତ୍ତା ସେ କଣ କହିଛନ୍ତି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା । ସେ ପ୍ରଥମେ ନମସ୍କାର ଜଣାଇ ଛନ୍ତି ଆଉ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ମାନଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆଜି କରୋନା ର ଭଲ ପରିସ୍ଥିତି ରେ ଅଛି । ଆମର ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ୱାର୍ଲ୍ଡ ହେଲ୍ଦେ ଅର୍ଗନାଇଯେସେନ୍ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ଓ ଆମ ରାଜ୍ୟ ରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ ୧୦୦ ତଳେ ରହୁଛି । ଜିରୋ ଇଫେକ୍ସନ୍ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ । ମୁଁ ଆଗରୁ କହିଥିଲି ଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭି କହୁଛି ଯେ ଲୋକ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଆତ୍ମସନ୍ତୋଷ ଠିକ୍ ନୁହେଁ କାରଣ ବିପଦ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟଳି ନାହିଁ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର , ପଞ୍ଜାବ, ଛତିଶଗଡ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟ ମାନଙ୍କରେ ସ୍ଥିତି ବିଗିଡ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରେ କେତେକ ଅଞ୍ଚଳ ରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଫେରିଛି । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ସମୟ ର ଆସୁଭିଦା ଏବେ ବି ଆମ ସ୍ମୃତି ରେ ଅଛି । ଆମର ଅର୍ଥନୀତି , ସାମାଜିକତା ଓ ପିଲା ମାନଙ୍କ ପାଠ ପଢ଼ା ସବୁ କ୍ଷେତ୍ର କୁ ଗଭୀର ଭାବେ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି । ଆପଣ ମାନଙ୍କ ତ୍ୟାଗ ଓ ସହଯୋଗ ଯୋଗୁ ପ୍ରଭାବିତ ଅବସ୍ଥା ଫେରିଛି । ଆମେ କେହି ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଫେରିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହୁଁ । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ନ ଫେରିବା ର ଗୋଟିଏ ଉପାୟ ଅଛି ତାହା ହେଲା ସତର୍କତା । ଆମେ ଯଦି ସତର୍କ ରହିବା ତାହାଲେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଭଳି ଜିନିଷ ଉପୁଜିବ ନାହିଁ ଓ ଆମେ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ ଲାଇନ ପାଳନ କରିବା ।

ଯେମିତି କି ବାହାର୍ କୁ ଗଲେ ମାଷ୍କ ବ୍ୟବହାର କରିବା ବେକ୍ ରେ ଝୁଲାଇବା ନୁହେଁ ଭଲ ଭାବେ ପାଟି ଓ ନାକ କୁ ଘୋଡାଇ ରଖିବା । ଘର କୁ ଫେରିଲେ ଭଲ ଭାବେ ସାବୁନ୍ ରେ ହାତ ଧୋଇହେବା । ମୁଁହ, କାନ୍,ଆଖି,ପାଟି କୁ ବାରମ୍ବାର ଛୁଇଁବା ନାହିଁ । ସାମାଜିକ ଦୂରତା ରଖିବା । ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ବଜାର କୁ ଯିବା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଟୀକା କରଣ ଆମ ରାଜ୍ୟ ରେ ସଫଳ ଭାବେ ଚାଲିଛି । ଏ ଦିଗରେ ଆପଣ ମାନ ଙ୍କ ସହଯୋଗ ପାଇଁ କାମନା କରୁଛୁ ।

କରୋନା ଲଢେଇ ସମୟ ରେ ଆମେ ଆମର ବହୁତ୍ ବୈଜ୍ଞାନିକ ମାନ ଙ୍କୁ ହରାଇଛୁ । ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଆଖିରୁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଲୁହ ଶୁଖିନି । ସେହି ଯୋଦ୍ଧା ମାନଙ୍କ ବଳିଦାନ ଆମେ ବ୍ୟର୍ଥ ହବାକୁ ଦବାନି ଆଉ ସତର୍କ ହିଁ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ମାନଙ୍କ ର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି । କରୋନା ଗାଇଡ ଲାଇନ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଶାସନିକ ଓ ପୋଲିସ ମାନ ଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସତର୍କ ରହିବ ଆମ ପାଇଁ ଭଲ ସେଥି ପାଇଁ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ ଓ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ ଲାଇନ୍ ଙ୍କୁ ପାଳନ କରନ୍ତୁ ।

 

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଲାଏ ଡିଟେକସନ ଟେଷ୍ଟ ବେଲେ ପ୍ରଶ୍ନ ରେ ଘାଇଲା ହେଲେ ବିଦ୍ୟା ଓ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ସବୁ ସତ କହିଲେ!

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଏସିଏଫ ସୌମ୍ୟ ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ରହସ୍ୟ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଜୁଥିବା ସମୟ ରେ , ବିଦ୍ୟାଭାରତି ଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *