Breaking News

ଏବେ ସହଜ ହେବ ଝିଅ ବାହାଘର, ମାତ୍ର ୧୨୧ ଟଙ୍କା ଦେଲେ ମିଳିବ ୨୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦେଖନ୍ତୁ କିପରି ପାଇବେ

୧୨୧ ଟଙ୍କା ଦିଅନ୍ତୁ ୨୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପାଆନ୍ତୁ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ୨୫ ବର୍ଷ ରେ ମିଳିବ ପୁରା ପ୍ରେମିଅମ୍ ଟଙ୍କା । ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି କି , ବାହାଘର କୌଣସି ଅଶୁଭିଦା ଅଛି କି ଯଦି ହଁ ତାହେଲେ ଆପଣ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କାରଣ ଭାରତ ର ବୃହତ୍ତମ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ଏଲାଇସୀ ବାହାଘର କୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଯୋଜନା କରୁଛି। ।ଯାହା କି ଆପଣ ଙ୍କ ବାହାଘର ରେ ଏକ ବଡ଼ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିବ । ଆଉ ରହିବନି ଝିଅ ବାହାଘର ର ଚିନ୍ତା । ଦେଶ ର ସରକାରୀ ତଥା ବୃହତ୍ତମ ବୀମା କମ୍ପାନୀ ଏଲାଇସି କୁ ଏହାରି ମଧ୍ୟ ରେ ୬୫ ବର୍ଷ ପୁରୁଛି । ୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟ ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଯାହା କି ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଦେଶ ର ବଡ଼ ବୃହତ୍ତମ କମ୍ପାନୀ ଭାବ ରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇପାରିଛି ।

ତେବେ ବାହାଘର କୁ ନେଇ ଯେଉଁ ନୀତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି ତାହା ଝିଅ ବାହା କରିପାରୁନଥବାର ଲୋକ ଙ୍କୁ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିବ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ସବୁ ଦିନ ୧୨୧ ନହେଲେ ମାସ କୁ ଦେବେ ୩୬୦୦ ଟଙ୍କା । ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଝିଅ ବାହାଘର କୁ ଚିନ୍ତା ରେ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ଏଲାଇସି ର ଏହି ପଲିସି ଆପଣେଇ ପାରିବେ କେବଳ ଝିଅ ବାହାଘର କୁ ନେଇ ଏହି ପଲିସି ଯୋଜନା କରିଛି । ଏହି ପଲିସି ର ନାମ ରହିଛି କନ୍ୟା ଦାନ୍ ଯୋଜନା ରହିଛି । ଏହି ଯୋଜନା ରେ ପ୍ରତି ଦିନ ଆପଣ ଙ୍କୁ ୧୨୧ ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ରେ ପ୍ରତିମାସ ଆପଣ ଙ୍କୁ ୩୬୦୦ ଟଙ୍କା ଦବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଆପଣ ଚାହିଁଲେ କମ ବା ଅଧିକ ଟଙ୍କା ପ୍ରେମିୟମ୍ ଦବା କୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତାହାଲେ ସେମାନେ ଏହି ଯୋଜନା ରେ ସାମିଲ୍ ହୋଇପାରିବେ । ହଁ ବନ୍ଧୁଁ ପଲିସି କରିବା ପରେ ଯଦି ମୃତ୍ୟୁ ହୁଏ ତାହାଲେ ପ୍ରେମିୟମ ଛାଡ । ସବୁଠାରୁ ଗୁରତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଲା ଯେ ଏହି ପଲିସି ରେ ଯୋଡ଼ି ହେଲା ପରେ ଯଦି ମୃତ୍ୟୁ କରନ୍ତି ତେବେ ପରିବାର କୁ ପ୍ରେମିୟମ ବାବଦ ରେ ଅର୍ଥ ଦବାକୁ ପଡିବ ନି ବରଂ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ତାଙ୍କ ପରିବାର କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଇଲାଇସି ଦବ । କେଉଁ ବୟସ ରେ କରିହେବ ପଲିସି ? ଏହି ପଲିସି କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଙ୍କୁ ୩୦ ବର୍ଷ ହେବ ସହ ଝିଅ କୁ ଏକ ବର୍ଷ ହବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହି ଯୋଜନା ୨୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । କେବଳ ପ୍ରିମିୟମ ୨୨ ବର୍ଷ ଦେବାକୁ ପଡ଼ିବ ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ସାନ ସିନା ଦାନ ତାଙ୍କ ମହାନା, ଜନ୍ମ ଦିନରେ ଚାଲିଗଲେ ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ହେଲେ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ବଞ୍ଚାଇ ଦେଇ ଗଲେ ୧୨ ଜୀବନ, ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣିଲେ ଆଖିରୁ ଲୁହ ଝରି ଯିବ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆଜି ଆମେ ଏମିତି ଦୁଇ ସାଙ୍ଗ ଙ୍କ ବିଷୟ ରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ ଯେଉଁମାନେ ମୃ-ତ୍ୟୁ ପରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *