Breaking News

ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବାନ୍ତି ଲାଗୁଛି କି ? କରନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ Ayurvedic Tips

ଯାତ୍ରା ସମୟରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କର ମୁଣ୍ଡବିନ୍ଧା, ବାନ୍ତି କିମ୍ବା ପେଟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇଥାଏ | ଏହି କାରଣରୁ, ସେମାନଙ୍କର ଯାତ୍ରା ସର୍ବଦା ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ | ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ଆପଣ ଯାତ୍ରା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ | ଭ୍ରମଣ ସମୟରେ ଏହା ଅତ୍ୟଧିକ ଥକ୍କା ଏବଂ ସୁସ୍ତିର କାରଣ ହୋଇଥାଏ |


କିନ୍ତୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର ସହିତ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇପାରିବ | ଆସ, ଆମେ ଜାଣିବା ଏଭଳି ସମୟରେ ଏହି ସମସ୍ୟାର କିପରି ମୁକାବିଲା କରାଯିବ ..

୧। ବାନ୍ତିରେ ଅଦା ଖାଇବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପ୍ରତିକାର, ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଏକ ଛୋଟ ଅଦାକୁ ପାଟିରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଚୋବାନ୍ତୁ, ଯଦି ଆପଣ ଅଦା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ଚା ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବାନ୍ତି ପରି କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ |


୨। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ, ଯାତ୍ରା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଚୋବାଇବ, ରାସ୍ତାରେ ଚୋବାଇବ, ଏହା ବାନ୍ତି ହବାରୁ ରକ୍ଷା କରିବ |

୩। ଏକ ବୋତଲରେ ଲେମ୍ବୁ, ପୋଦିନା ରସ ଏବଂ କଳା ଲୁଣ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ କିଛି ସମୟ ପିଅନ୍ତୁ | ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ବାନ୍ତିରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିବ |


୪। ପିଆଜ ରସ ବାନ୍ତିରେ ଆରାମ ଦେଇଥାଏ, ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ପିଆଜ ରସରେ ଗୋଟିଏ ଚାମଚ ଅଦା ରସ ମିଶାଇଲେ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ | ଘରୁ ବାହାରିବାର ପ୍ରାୟ ଏକ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ରସ ପିଅନ୍ତୁ | ଯାତ୍ରା ସମୟରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବ ନାହିଁ |

୫। ହାଲୁକା ଭୋଜନ କରନ୍ତୁ, ଯାତ୍ରା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ହାଲୁକା ଭୋଜନ କରନ୍ତୁ | ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ ବେଲ ପତ୍ର ଭଲ ହୋଇଯିବ ଏହି ସବୁ ବଡ ବଡ ରୋଗ – Ayurvedic Tips

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଆମ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ରେ ଭଗବାନ ଶିବ ଙ୍କୁ ସବୁଦିନ ହଜାର ହଜାର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *