Breaking News

ମାଡ଼ି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ଜାୱାଦ୍, ଜାରି ହେଲା ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ୟେଲୋ ଆଉ ଅରେଞ୍ଜ ୱାର୍ଣିଂ

ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ଜାୱାଦ , ତେବେ ବାତ୍ୟା ର ସ୍ପଷ୍ଟ ରୂପ ଓ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ର୍ସ ପୂର୍ବନୁମାନ ଅନୁଯାୟୀ ଦକ୍ଷିଣ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଓ ଏହାର ଆଖ ପାକହ କେନ୍ଦିଭୂତ ହେଉଛି ଲଘୁଚାପ । ଏହା ଆସନ୍ତା 12 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟ ଆଣ୍ଡାମନ ସାଗର ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ । ତେବେ ଏହା ପରେ 2 ତାରିଖ ବେଳ ପଶ୍ଚିମ ,ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ରେ ଗତି କରି ଅବପାତ ର ରୂପ ନେବ ।


ଏହି ଅବପାତ ଟି 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟ ରେ ଘନୀଭୂତ ହେବା ପରେ ଏକ ବାତ୍ୟା ବା ସାମୁଦ୍ରିକ ଝଡ ରେ ପରିଣତ ହେବ । ତା ପରେ ବାତ୍ୟା ଜାୱାଦ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ରେ ଗତି କରି ଆସନ୍ତା 4 ତାରିଖ ବେଳ କୁ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶ ରେ ଗତି କରିବ । ଏନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ତେବେ କିଛି ଜିଲ୍ଲା କୁ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି ରହିଛି ।

ଗଜପତି,ଗଞ୍ଜାମ,ପୁରୀ,ଜଗତସିଂପୁର, ଏହି ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡିକୁ ହଳଦିଆ ଚେତାବନୀ ଜାରି ରହିଛି , ଓ ଏହି ଜିଲ୍ଲା ରେ ପ୍ରବଳ ରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ଠିକ ସେହିପରି ଭାବେ ଗଞ୍ଜାମ,ଗଜପତି,ପୁରୀ,ଖୋର୍ଦ୍ଧା ,ନୟାଗଡ,ଜଗତସିଂପୁର,କେନ୍ଦ୍ରାପଡା,କଟକ,ଭଦ୍ରକ , ବାଲେଶ୍ଵର,ଯାଜପୁର,ଜିଲ୍ଲା ଏହି ଜିଲ୍ଲା ମାନ ଙ୍କ ରେ କିଛି ସ୍ଥାନ ରେ ଅଧିକ ରୁ ବହୁ ଅଧିକ ବର୍ଷା ହେବ ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଓ ସେଥିପାଇଁ ଏହି ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡିକୁ ଅରେଞ୍ଜ ଚେତାବନୀ ଜାରି ହୋଇଛି ।

ଭଦ୍ରକ ,କେନ୍ଦ୍ରପଡା,ଜଗତସିଂପୁର,ବାଲେଶ୍ଵର,ଯାଜପୁର,କଟକ,କେନ୍ଦୁଝର,ଢେଙ୍କାନାଲ ଓ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ଗୁଡିକୁ ମଧ୍ୟ ଅରେଞ୍ଜ ଚେତାବନୀ ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଲୋକ ମାନ ଙ୍କୁ ବାତ୍ୟା ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳୀ କୁ ନେଇଯିବା ପାଇଁ ବେସ ଜୋରସୋର ରେ ଉଦ୍ୟମ ଚାଲିଛି । ତେବେ 3 ତାରିଖ ରୁ ଓଡିଶା ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯିବ ଓ ପବନ ର ବେଗ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି45 ରୁ 50 କିଲୋ ମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଓ ବାତ୍ୟା ସ୍ଥଳ ଭାଗ ଛୁଇଂବା ପରେ ପବନ ର ବେଗ ବଢିପାରେ ॥

About admin

Check Also

ତପସ୍ଵିନୀ – ସୁମିତ ଙ୍କ ବିବାଦରେ Tapaswini ଙ୍କୁ ଲାଗିଲା ବଡ ଝଟକା, ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ସେ ଝଟକା – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ଆସି ଯାଇଛି ସୁମିତ ଓ ତପସ୍ଵିନୀ ଙ୍କ ବିବାଦ କୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *