Breaking News

ଫୁଣି ଓଡିଶାକୁ ଆସନ୍ତା ୨ ତାରିଖରେ ଆସୁଛି ବର୍ଷା, ବାତ୍ୟାର ମାଡି ଆସୁଛି – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ପୁଣି ଭୟ ଦେଖାଇଲାଣି ବାତ୍ୟା , ଆସନ୍ତାକାଲି କାଲି ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର ରେ ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇ ପାରେ ଏହା ଫଳ ରେ ଡିସେମ୍ବର ମାସ 3 ରୁ 5 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପବନ ସହିତ ପ୍ରବଳ ରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେବେ ଏହି ସୂଚନା ଟି ଦେଇଛନ୍ତି ଆଇଏମଡ଼ି ଡିଜି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।


ତେବେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବନୁଯାୟୀ 30 ତାରିଖ ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର ରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବା କୁ ଯାଉଥିବା ଲଘୁଚାପ ଧୀରେ ଧୀରେ ପଶ୍ଚିମ ଓ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଗତି କରିବ ତେବେ ଡିସେମ୍ବର 2 ତାରିଖ ବେଳ କୁ ଘନୀଭୂତ ହୋଇ ଅବପାତ ର ରୂପ ନେବା ପରେ ବାତ୍ୟା ର ରୂପ ନେବ ପରେ ତାର ଗତି ବିଧି ଉପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଜଣା ପଡିଯିବ ।


ତେବେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ରେ ଓଡିଶା ର ଉପକୂଳ ରେ 3 ତାରିଖ ରେ ବର୍ଷା ହେବ , ତେବେ ପ୍ରଥମେ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା ଓ ଏହା ସଲଗ୍ନ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଜିଲ୍ଲା ପରେ ଉତ୍ତର ଓଡିଶା ରେ ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ସତର୍କ କରାଇଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ । ତେବେ ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହେବା ପରେ କେଉଁ ଜିଲ୍ଲା ରେ କେତେ ବର୍ଷା ହେବ ତାହା ଜଣା ପଡିଜୀବ ।

ଏହି ସମୟ ରେ ସମୁଦ୍ର ଅଶାନ୍ତ ରହିବ ସେଥିପାଇଁ 2 ତାରିଖ ରୁ 5 ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମୁଦ୍ର ଭିତର କୁ ମତ୍ସଜୀବୀ ମାନେ ନ ଯିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆ ଯାଇଛି । ତାହେଲେ ଏପଟେ ଏସଆରସି ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ପାଲ ଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବା ପାଇଁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଜଗତସିଂପୁର,କେନ୍ଦ୍ରପଡା,କନ୍ଧମାଳ,ରାୟଗଡ଼ ,କୋରାପୁଟ , ମାଲକାନଗିରି ଅଧିକ ବର୍ଷ ହେବ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ପଞ୍ଚୁକ ପରେ ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ! ୧୮ରେ ଗଭୀର ଅବପାତ ସମ୍ଭାବନା, ସପ୍ତାହେ ଯାଏ ବର୍ଷା ସହ କୋହଲା ପାଗ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଉତ୍ତର ତାମିଲନାଡୁ ରେ ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ ରେ ରାଜ୍ୟ ରେ କିଛି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *