Breaking News

ସରକାର ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ-କା-ରୀ-ଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣିଲେ କ-ଡା ଆଇନ, ଏବେ ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ-କା-ରୀ- ଙ୍କୁ କରାଯିବ ନଂ-ପୁ-ସ-କ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ସବୁଦେଶ ରେ ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ କରିବା ର ଅଭିଯୋଗ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ରେ ଲାଗିଛି , ତେବେ ଏହି ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାର ଏହା ର ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଏକ ଉଚିତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି , ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ କରୁଥିବା ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ-କା-ରୀ ଙ୍କୁ ନ-ପୁଂ-ସ-କ କରାଯିବ ଓ ପୀ-ଡ଼ି-ତା କୁ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ନ୍ୟାୟ ଦିଆଯିବ ।


ପାକିସ୍ତାନ ରେ ଏକାଧିକ ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ-କା-ରୀ ଙ୍କୁ କରାଯିବ ନ-ପୁଂ-ସ-କ ଏ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ସଂସଦ ରେ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଏକ ବିଲ ପାସ ହୋଇଛି ଓ ଏହା ଦ୍ଵାରା 1 ରୁ ଅଧିକ କରିଥିବା ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ-କା-ରୀ ଙ୍କୁ ନ-ପୁଂ-ସ-କ କରାଯିବ । ଯେଉଁ ଭଳି ଭାବେ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ମାନେ ଦୁ-ଷ୍କ-ର୍ମ ର ଶି-କା-ର ହେଉଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ସହିତ ହେଉଥିବା ଅ-ପ-ରା-ଧ କୁ କମାଇବା ପାଇଁ ଏହି ଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି ।

ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ପାକିସ୍ତାନ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳ ଦ୍ଵାରା ପାରିତ ଅଧ୍ୟାଦେଶ କୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆରିଫ ଅଲ୍ୱି ମୋହର ଲଗାଇବାର 1 ବର୍ଷ ପରେ ଏହି ବିଲ ପାରିତ ହୋଇଛି , ବିଲ ରେ ଦୋ-ଷୀ ଙ୍କ ଅନୁମତି ରେ ତାଙ୍କୁ ନ-ପୁଂ-ସ-କ କରାଇବା ଓ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ପୀ-ଡ଼ି-ତା ଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବା ପାଇଁ କୁହଯାଇଛି ।

ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଯେ ନ-ପୁଂ-ସ-କ ରାସାୟନିକ ଉପାୟ ରେ କରାଯିବ । ଔଷଧ ଦେବା ପରେ ବ୍ୟକ୍ତି ର ଯୌ-ବ-ନ ଆକାଂକ୍ଷା କୁ କମାଇ ଦିଅ ଯାଇଥାଏ । ତେବେ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ,ପୋଲାଣ୍ଡ ଓ ଆମେରିକା ର କିଛି ରାଜ୍ୟ ରେ ଏହି ଭଳି ଦ-ଣ୍ଡ ରହିଛି ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଝିଅର ବେଷ୍ଟ ଫ୍ରେଣ୍ଡ ସହ ଥିଲା ବାପାଙ୍କ ଆ-ଫେ-ୟା-ର: ଖୁଲାସା ପରେ…

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ପ୍ରତିଦିନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ରୁ ବହୁ ଖବର ପାଇଥିବେ ଯେ ପରିବାର କଳହ ରୁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *