Breaking News

ଡାକ ବିଭାଗ ଦେଉଛି ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ, ମାତ୍ର ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରନ୍ତୁ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଡାକ ବିଭାଗ ରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଅଫର ଦିଅ ଯାଉଛି ମାନେ ଆପଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ଖୋଲି ମାସ ଭଲ ଟଙ୍କା ଇନିକାମ କରି ପାରିବେ , ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଦେଶ ରେ 1 ଲକ୍ଷ 55 ହଜାର ପୋଷ୍ଟ ରହିଛି ତେବେ ଏନିତି ଅଭୁ ସ୍ଥାନ ରହିଛି ଯେଉଁଠାରେ ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ ଆଦୌମ ରହି ନହିଁ ଓ ଏଥିପାଇଁ ବିଭାଗ ତରଫ ରୁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଅଫର ଦିଆ ଯାଇଛି ।

ଏହି ଅଫର କୁ ଆପଣ ମାନେ ଗ୍ରହଣ କଲେ ମାସ କୁ ଭଲ ପଇସା ଇନିକାମ କରି ପାରିବେ ଓ ଏହି ଅଫର କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପୂର୍ବ ରୁ ଆପଣ ନିଷ୍ଠାବାନ ଓ ବିଶ୍ଵସ୍ଥ ହେବାକୁ ପଡିବ । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ କୁ କେମିତି ଅବେଦନ କରିବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା , ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଡାକ ବିଭାଗ ପକ୍ଷ ରୁ ଦୁଇ ପ୍ରକାର ର ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଦିଆଯାଇଛି , ତେବେ ପ୍ରଥମ ଟି ହେଲା

ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଆଉଟଲେଟ ଓ ଅନ୍ଯଟି ପୋଷ୍ଟାଲ ଏଜେନ୍ସି , ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ଏହି ଦୁଇ ଟି ମଧ୍ୟ ରୁ ଯାହା ବି କିଛି ହେଲେ ଗୋଟେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଗ୍ରହଣ କରି ପାରିବେ । ତେବେ ପୋଷ୍ଟାଲ ଏଜେନ୍ସି କହିଲେ ଆମେ ସାଧାରଣ ଏକ ଡାକବାଲା କୁ ବୁଝିବା ଯେଉଁ ମାନେ ଉଭୟ ସହର ଓ ଗ୍ରାମୀଣ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ପୋଷ୍ଟାଲ ଷ୍ଟାମ୍ପ ଏବଂ ଷ୍ଟେସିନାରୀ ଘର ଘର ବୁଲି ଦେଇଥାନ୍ତି । ତେବେ ଏହାକୁ ଆବେଦନ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କୁ 18 ବର୍ଷ ହେବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ ଓ ସେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ହୋଇଥିବେ ।

ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଅଷ୍ଟମ ପାସ କରିଥିବା ନିହାତି ଦରକାର , ତେବେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ପାଇଁ ନିଜେ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରି ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ । ପରେ ଚୟନ ହେଲେ ହେଲେ ଇଣ୍ଡିଆ ପୋଷ୍ଟ ସହିତ ଏମଓଇଉ ସାଇନ କରିବାକୁ ପଡିବ । ତାହେଲେ ସବୁଠାରୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଯେ ଏହ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ପାଇଁ ଆପଣ ଙ୍କୁ ମାତ୍ର 5 ହାଜର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ । ତେବେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ମିଳିବା ପରେ କମିଶନ ଆକାର ରେ ଆପଣ ଭଲ ତାଙ୍କ ଇନିକାମ କରି ପାରିବେ ।

ତାହେଲେ ଆପଣ ମାନେ ଏହାକୁ ଅନଲାଇନ ମାଧ୍ୟମ ରେ ଆବେଦନ କରି ପାରିବେ , ହଁ ବନ୍ଧୁ ଅଫିସିଆଲ ୱେବ ସାଇଟ www.indiapost. gov. in କୁ ଯାଇ ଆବେଦନ କରିବେ । ଆପଣ ଚାହିଁଲେ ନିଜର ପିଡ଼ିଏଫ ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ଡାଉନଲୋଡ କରି ପାରିବେ । ପିଡ଼ିଏଫ ଫାଇଲ ପାଇଁ ସ୍କ୍ରିନ ରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଲିଙ୍କ ରେ ବ୍ୟବହାର କରିବେ । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି କମିଶନ ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା ଆପଣ ମାନେ କେମିତି ଏହି କମିଶନ ରୁ ଟଙ୍କା ପାଇବେ । ରେଜିଷ୍ଟର ଆର୍ଟିକିଲ୍ସ ରେ ବୁକିଙ୍ଗ ପରେ 3 ଟଙ୍କା କମିଶନ , ସ୍ପିଡ ପୋଷ୍ଟ ଆର୍ଟିକିଲ୍ସ ବୁକିଙ୍ଗ ଉପରେ 5 ଟଙ୍କା କମିଶନ ପାଇବେ ।

ତେବେ 100 ରୁ 200 ଟଙ୍କା ମନି ଅର୍ଡର ଉପରେ 3,50 ପଇସା ମିଳିବ ଓ 200 ଟଙ୍କା ଉପରେ ଅଧିକ ମନି ଅର୍ଡର ରଖିଲେ 5 ଟଙ୍କା କମିଶନ ପାଇବେ । ଯଦି ଆପଣ ପ୍ରତି ମାସ ରେ ରେଜିଷ୍ଟର ଓ ସ୍ପିଡ ପୋଷ୍ଟର ହଜାର ରୁ ଅଧିକ ବୁକିଙ୍ଗ ରେ 20 ପ୍ରତିଶତ କମିଶନ ମିଳିବ । ପୋଷ୍ଟାଲ ଷ୍ଟାମ୍ପ,ପୋଷ୍ଟାଲ ଷ୍ଟେସନାରୀ, ଏବଂ ମନି ଅର୍ଡର ଫର୍ମ ବିକ୍ରି ଉପରେ ସେଲ ଅମାଉଣ୍ଟ 5 ପ୍ରତିଶତ କମିଶନ ରହିଛି । ରେଭିନ୍ୟୁ ଷ୍ଟାମ୍ପ , ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ରୀକୃଟମେଣ୍ଟ ଷ୍ଟାମ୍ପ ଆଦି ବିକ୍ରି ର ରିଟେଲ ସର୍ଭିସ ଉପରେ ଡାକ ବିଭାଗ ର 40 ପ୍ରତିଶତ କମିଶନ ମିଳିବ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଏହି ଡ଼ିସେମ୍ବର ମାସ ଆରମ୍ଭରୁ ଏହି ରାଶି ମାନଙ୍କୁ ମିଳିବ ପୁଳା ପୁଳା ଟଙ୍କା ଦେଖନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ Rasi ଅଛିକି !

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ସେହି ରାଶି ମାନକର ବିଷୟରେ ଯାହା ର ଭାଗ୍ୟ ଏବେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.