Breaking News

ପଞ୍ଚୁକ ପରେ ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ! ୧୮ରେ ଗଭୀର ଅବପାତ ସମ୍ଭାବନା, ସପ୍ତାହେ ଯାଏ ବର୍ଷା ସହ କୋହଲା ପାଗ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଉତ୍ତର ତାମିଲନାଡୁ ରେ ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ ରେ ରାଜ୍ୟ ରେ କିଛି ସ୍ଥାନ ରେ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ବିଦେଶୀ ପାଣିପାଗ ମଡେଲ ମାନେ ଯାହା ସୂଚନା ଦେଉଛନ୍ତି , ଯଦି ତାହା ସତ ହୁଏ ତାହେଲେ ପଞ୍ଚୁକ ଚାଲିଥିବା ସମୟ ରେ ଆସିପାରେ ବାତ୍ୟା , ଯାହା ସୂଚନା ମିଳିଛି ଏହା ଯଦି ବାତ୍ୟା ରୂପ ରେ ପରିଣତ ହୁଏ ତାହେଲେ ଉତ୍ତର ତାମିଲ ନାଡୁ ଓ ଓଡିଶା ଭିତରେ ମାଡ ହେବ ବୋଲି ଆକଳନ କରୁଛି । ଏହି ଭଳି ଆକଳନ କୁ ଆମ ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ଆଇଏମଡ଼ି ଏଡାଇ ପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି ।

ତେବେ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା କୁ ଆଖି ରେ ରାଖୀ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିଶନ କାର୍ଯ୍ଯାଳୟ ପକ୍ଷ ରୁ ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଙ୍କୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛନ୍ତି । ଗଞ୍ଜାମ,ଗଜପତି,କନ୍ଧମାଳ,ରାୟଗଡା,ପୁରୀ,ନୟାଗଡ ,ଖୋର୍ଦ୍ଧା ,ଜଗତସିଂପୁର , କେନ୍ଦ୍ରପଡା ଆଦି ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି ହୋଇଛି ।

ତେବେ ଥାଇଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଉପକୂଳ ରେ ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଓ ଏହି ଘୁର୍ନିବଳୟ ଟି ଧୀରେ ଧୀରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଣ୍ଡାମନ ସାଗର ଆଡ କୁ ମୁହାଁଉଛି , ତେବେ ଶନିବାର ଦିନ ଭିତରେ ଆଣ୍ଡାମାନ ସାଗର ରେ ଏକ ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଓ ପଶ୍ଚିମ ଓ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ରେ ଗତି କରିବ । ତେବେ 48 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟ ରେ ପୂର୍ବ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ବଂଗୋପ ସାଗର ରେ ଘନୀଭୂତ ହେବା ପରେ ଅବପାତ ରୂପ ନେବ ।


ତେବେ ଆକ୍ୟୁୱେଦର ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ ଲଘୁଚାପ ଟି ଘନୀଭୂତ ହେବା ପରେ ଅବପାତ ଓ ପରେ ଗଭୀର ଅବପାତ ର ରୂପ ନେବ ଓ ସମୁଦ୍ର ଭିତରେ ଅଧିକ ବଳ ଯୁଟାଇ ବାତ୍ୟା ରେ ପରିଣତ ହେବ । ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବା ପରେ ପଶ୍ଚିମ ଓ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ ମୁହାଁଇବ ଯାହା ଫଳ ରେ କି ଉତ୍ତର ତାମିଲନାଡୁ ଓ ଓଡିଶା ଭିତରେ ସ୍ଥଳ ଭାଗ ଛୁଇଂବ ବୋଲି ସମ୍ଭାବନା ରହୁଛି ।

ତେବେ ଅନ୍ୟ କେତେକ ପାଣିପାଗ ମଡେଲ ବାତ୍ୟା ହେବା ର ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଆଇଏମଡ଼ି କହିଛି ଯେ ଏହା ବାତ୍ୟା କି ନାଇଁ ତାହା ଅବପାତ ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଜଣା ପଡିଯିବ । ତେବେ ଦେଖା ଯାଉ ଆଗାମୀ ଦିନ ମାନ ଙ୍କ ଭିତରେ କଣ ସୂଚନା ମିଳୁଛି ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ତରଫ ରୁ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ରାତି ପାହିଲେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବା ସହିତ ଘଡଘଡି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି, ଏହି ୯ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦେଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ !

ନମସ୍କାର ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଏବେ ଏବେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆସିଲା ବଡ଼ ଖବର ବାତ୍ୟା ଗାଲ ପରେ ଏବେ ଫୁଣି …

Leave a Reply

Your email address will not be published.