Breaking News

ଅନୁଭବଙ୍କ ଘରେ ବର୍ଷା (Varsha) କେମିତି କରିଲେ ଲଷ୍ମୀ ପୂଜା! – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଓଡିଶା ବହୁ ସ୍ଥାନ ରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି ହୋଇ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ଚାଲିଛି । ତାହେଲେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଶ୍ରୀ ଭାବେ ବେସ ପରିଚିତ , ସେ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଙ୍କ ପତ୍ନୀ , ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ରାକ୍ଷସ ଓ ଦେବତା ମାନ ଙ୍କ ସମୁଦ୍ର ମନ୍ଥନ ରେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଅମୃତ ପାତ୍ର ଧରି ଆବିର୍ଭାବ ହୋଇଥିଲେ ଓ ପୃଥିବୀ ପୃଷ୍ଠ କୁ ଆସିଥିଲେ । ତାହେଲେ ସେ ସମୁଦ୍ର ରୁ ଆବିର୍ଭାବ ହେଉଥିବାରୁ ସେ ସମୁଦ୍ର ଦେବତା ଙ୍କ କନ୍ୟା ।


ତାହେଲେ ଆମ ଓଡିଶା ରେ ସାଧାରଣ ତହ ମାର୍ଗଶିର ମାସ ରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ପୂଜା କରିଥାନ୍ତି । ତେବେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ଜନ୍ମ ଦିନ ଟି ରେ ଭାରତ ବର୍ଷ ରେ ବେସ ଧୁମଧାମ ରେ ପାଳନ ହୋଇଥାଏ , ହଁ ବନ୍ଧୁ ଢେଙ୍କାନାଳ ଓ କଟକ ରେ ଭଳି ଅନେକ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଅନେକ ସ୍ଥାନ ରେ ମା ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ତିଆରି କରି ତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରିଥାନ୍ତି । ଏହା ସାଧାରଣ ତହ କୁମାର ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥାଏ ।


ତେବେ ଚଳିତ ବର୍ଷ କୋଭିଡ ଗାଇଡ ଲାଇନ କୁ ଅନୁସରଣ କରି ପେଣ୍ଡାଲ ରେ ମା ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ରହିବ ଓ ପୂଜା ବିଧି ଯେଉଁ ଭଳି ହେଉଥିଲା ସେହିଭଳି ହେବ କିନ୍ତୁ ଗହଳି ନ ହେବା ପାଇଁ ସେତେବେସି ଡେକର୍ଷଣ କରା ଯାଇ ନହିଁ । ତାହେଲେ ପ୍ରାୟ ଭକ୍ତ ମାନେ ନିଜ ଘରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ରଖି ପୂଜା କରିଥାନ୍ତି । ହଁ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଆମ ଓଡିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ଲୋକ ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ ନିଜ ଶାଶୁଘରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ ପୂଜା କରୁଥିବାର ଦୃଶ୍ୟ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ॥


ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଶାଶୂ ଘରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋମାଲିନଙ୍କୁ (Somalin Parida) ଖୁଆଇ ଦେଲେ ଶାଶୂ ଓ ନଣନ୍ଦ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଆମ ଓଡିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ର ଅନେକ ଲୋକ ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *