Breaking News

ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସର ଏହି ଦମଦାର ସ୍କିମରେ ୧୫୦ ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କୁ କରି ଦେବ ଲକ୍ଷପତି, କେମିତି କଣ କରିବେ ଜାଣନ୍ତୁ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ମାତ୍ର 150 ଟଙ୍କା ରଖନ୍ତୁ ମିଳିବ 15 ଲକ୍ଷ , ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ କଥା ଟି ସତ୍ୟ ଅଟେ ଆପଣ ଯଦି ଦିନ କୁ 150 ଟଙ୍କା ରଖିବେ ତାହେଲେ ଆପଣ ମାନେ 15 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ର ମାଲିକ ହୋଇପାରିବେ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ସୁବିଧା ଟି ଦେଉଛି ପୋଷ୍ଟ ଅଫିସ । ପବ୍ଲିକ ପ୍ରୋଭିଡେଣ୍ଟ ଫନ୍ଡ ବା ପିପିଏଫ ଯୋଜନା ରେ ଆପଣ ମାନେ ପରଦିନ ଦିନ 150 ଟଙ୍କା ଜମା କଲେ 15 ବର୍ଷ ପରେ 15 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହୋଇପାରିବ ।

ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନେ ପ୍ରତିଦିନ 150 ଟଙ୍କା ରଖନ୍ତି ତାହା ମାସ କୁ 4500 ଟଙ୍କା ରଖିବାକୁ ପଡିବ । ତାହେଲେ ଆପଣ ଙ୍କ ବାର୍ଷିକ ନିବେଶ 54 ହଜାର ଟଙ୍କା ହେବ ତେବେ 15 ବର୍ଷ ପରେ ଆପଣ ଙ୍କ ପିପିଏଫ ଆକାଉଣ୍ଟ ମେଚୋର ହୋଇଯିବ ଓ ଏହା ପରେ ଆପଣ ଙ୍କୁ 14 ଲକ୍ଷ 64 ହଜାର 555 ଟଙ୍କା ମିଳିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପିପିଏଫ ରେ ବାର୍ଷିକ 7.1 ପ୍ରତିଶତ ସୁଧ ମିଳୁଛି ଓ ଏହା ମେଚୋର ନହେଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଭଳି ସୁଢହ ରହିବ ।

ପିପିଏଫ ରେ ଆୟକର ଆକ୍ଟ ସେକ୍ସନ 80(ସି) ଅନୁଯାୟୀ ଟାକ୍ସ ର ସୁବିଧା ମିଳିଥାଏ । ଏହି ଯୋଜନା ରେ 1ଲକ୍ଷ 50 ହଜାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁଞ୍ଜି ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ରିହାତି ନିଆଯାଏ । ପିପିଏଫ ରେ ଅର୍ଜିତ ସୁଧ ଏବଂ ମାଚୁରିଟି ରାଶି ମଧ୍ୟ ଟାକ୍ସ ମୁକ୍ତ । ପିପିଏଫ ଆକାଉଣ୍ଟ ରେ ରୁଣ ସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ରହିଛି , ହଁ ବନ୍ଧ ପିପିଏଫ ଖୋଲିବା ର 1 ବର୍ଷ ପରେ ଓ 5 ବର୍ଷ ଭିତରେ ଆପଣ ରୁଣ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରି ପାରିବେ । ତାହେଲେ ଏହି ବିଷୟ ରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଖବର ଟି ଜାଣିବା ପାଇଁ ହେଲେ ଆପଣ ମାନେ ଆପଣ ଙ୍କ ନିକଟସ୍ଥ ପୋଷ୍ଟାଲ ରେ ଯାଇ କି ବୁଝି ପାରିବେ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଶାଶୂ ଘରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ସୋମାଲିନଙ୍କୁ (Somalin Parida) ଖୁଆଇ ଦେଲେ ଶାଶୂ ଓ ନଣନ୍ଦ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ଆମ ଓଡିଆ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରି ର ଅନେକ ଲୋକ ପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମାନେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *