Breaking News

ସରକାର ନେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ବଡ ନିଷ୍ପତି, ଏଥର ଜିନ୍ସ ପିନ୍ଧି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଯାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ, ଲାଗୁ ହେବ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଡ୍ରେସ କୋଡ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ଯାଇଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର କୁ ଆସୁଥିବା ଭକ୍ତ ମାନେ ଙ୍କୁ ନେଇ , ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏଣିକି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଆସୁଥିବା ଭକ୍ତ ଙ୍କ ପାଇଁ ହୋଇପାରେ ଡ୍ରେସ କୋର୍ଡ । ତେବେ ସେଥିପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଯେଉଁ ଭଳି ବାବା ତିରୁପତି ମନ୍ଦିର ରେ ରହିଛି ଡ୍ରେସ କୋର୍ଡ ର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ବ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ ସେହିଭଳି ତିରୁପତି ଙ୍କ ଭଳି ପୁରୀ ରେ ରହିବ ଡ୍ରେସ କୋର୍ଡ ସୁବିଧା ।

ତେବେ ଯାହା ସୂଚନା ମିଳିଛି ଯେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ରେ ସେବାୟତ ଓ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସକ କର୍ମଚାରୀ ପିନ୍ଧିବେ ଡ୍ରେସ କୋର୍ଡ । ତେବେ ଏହା ଆମ ମନ୍ଦିର ର ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା କୁ ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ରେ ରାଖୀ ଏହ ଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆ ଯାଇଛି । ତେବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟ ରେ ଭକ୍ତ ମାନେ ,ଆଢ୍ୟ ଏହି ଡ୍ରେସ କୋର୍ଡ ପିନ୍ଧିକି ଯିବେ ଠାକୁର ଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ।

ହଁ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଯେଉଁ ଭଳି ଭାବେ ଯୁବ ପିଢୀ ମାନେ ଜିନ ପେଣ୍ଟ ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ଠାକୁର ଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବା ପାଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି ତାହା ଆମ ପାଇଁ ଏକ ନିନ୍ଦନୀୟ କଥା । ତେବେ ସରକାର ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ବହୁତ ଭଲ ପଦକ୍ଷେପ ଓ ଏହା କଷ୍ଟକର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଉଚିତ ପଦକ୍ଷେପ ଆମ ସଂସ୍କୃତି ଓ ପରମ୍ପରା ପାଇଁ , ତେବେ ଏହି ନୂଆ ନିଆୟାମ କୁ ବହୁ ଭକ୍ତ ମାନେ ଉଚିତ ନିର୍ଣ୍ଣୟ ବୋଲି କହିଥିବା ସମୟ ରେ କିଛି ଭକ୍ତ ମାନେ ଏହାକୁ ଉଚିତ ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ଆପଣ ଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ନିୟମ ଟି ଉଚିତ ଲହୁଛି କି ନହିଁ କୁହନ୍ତୁ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

Govinda Sahu ବିରୋଧରେ ଫୁଣି ହେଲା ଆଉ ଏକ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ଖୁଲାସା, ଆଉ ଜଣେ ଛା-ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ବି ମା-ରି ଦେଇଥିଲା ଗୋବିନ୍ଦ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଗୋବିନ୍ଦ ଙ୍କ ବିଷୟ ରେ ଆସିଲା ବଡ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ କଲା ଭଳି ଖବର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *