Breaking News

ଦଶହରା ରେ ସରକାର କରିଲେ ବଡ ଘୋଷଣା – ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଏବେ ଦରମାର 50ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଦରମାର ପାଇବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ଯେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କଲେ ବଡ ଘୋଷଣା , ତେବେ ଏହି ବଡ ଘୋଷଣା ଟି ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ବେସ ଖୁସି ଖବର । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ଘୋଷଣା ଟି ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ବେସ ଖୁସି ଖବର । ତେବେ କ୍ଯାବିନେଟ ରେ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କୁ ନେଇ ନିସପାତି ହୋଇଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଆଉ କୁହା ଜୀବ ନହିଁ ।

ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଇନିସିଆଲ ଅପଏଣ୍ଟ ବୋଲି କୁହାଯିବ । ତେବେ ଏ ନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା , ତେବେ ଖାଲି ବନ୍ଧୁ ସେତିକି ନୁହେଁ ବରଂ ସମସ୍ତ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ମାନ ଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ରୁ 50 ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଦରମା ମିଳିବ ।

ତେବେ ପୂର୍ବ ରୁ 6 ବର୍ଷ ପରେ ନିୟମିତ ହେବେ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ , ତେବେ ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ମାନ ଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ 50 ପ୍ରତିଶତ ଦରମା ଦିଆଯିବ ଏହା କରିବା ଦ୍ଵାରା ରାଜ୍ୟ ରେ ପ୍ରତ୍ଯେକ ବର୍ଷ 250 କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ । ତେବେ ନିୟମିତି କର୍ମଚାରୀ ଙ୍କ ଭଳି ଠିକା କର୍ମଚାରୀ ମାନେ ମଧ୍ୟ ମେଡିକାଲ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇ ପାରିବେ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଆସିଗଲା ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ଫାଇନାଲ ତାରିଖ ଏହି ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ..

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଏବେ ଏବେ ଆସିଲା ବଡ଼ ଖବର ସରକାର ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଦେଇଛନ୍ତି କେବେ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.