Breaking News

ପ୍ରତି ବର୍ଷ ପରି ଏ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଅକ୍ଟୋବର ମାସରେ ଓଡିଶାକୁ ଆସିବ ବାତ୍ୟା!

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାମୀ ର ବଡ ଖବର ଯେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦଶହରା ଫିକା ପଡିପାରେ , କାରଣ ଏହି ଅକ୍ଟୋବର ମାସ ରେ ଆସୁଛି ଏକ ବାତ୍ୟା , ତେବେ ଏହା ପୂର୍ବ ରୁ ଓଡିଶା ବସି ମାନେ ଅକ୍ଟୋବର ମାସ ବାତ୍ୟା କୁ ସାମ୍ନା କରିଛନ୍ତି , ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଦଶହରା ସମୟ ରେ ଏକ ବାତ୍ୟା ଦାନା ବନ୍ଧୁଛି ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଆକଳନ କରିଛି । ତେବେ ଆସନ୍ତା 10 ତାରିଖ ରେ ଉତ୍ତର ଆଣ୍ଡାମନ ସାଗର ରେ ଏକ ଲଘୁଚାପ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇପାରେ ।

ଏହା ଘନୀଭୂତ ହେବା ପରେ ପଶ୍ଚିମ ଓ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଦେଇ ଗତି କରିବ , ତେବେ ଏହା 4 ରୁ 5 ଦିନ ପରେ ମାନେ ଅକ୍ଟୋବର 15 ତାରିଖ ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା ଓ ଉତ୍ତର ଆନ୍ଧ୍ରା ପ୍ରଦେଶ ଉପକୂଳ ନିକଟ ରେ ହେବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେବେ ଲଘୁଚାପ ଘନୀଭୂତ ହେବା ପରେ ବାତ୍ୟା ଏଚଡ଼ବଲଇଉବି କି ନହିଁ ତାହା ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଜଣା ପଡି ନହିଁ । ଯଦି ବାତ୍ୟା ହୁଏ ତାହା କେତେ ରହିବ , ଗତିପଥ କଣ ରହିବ ତାହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟ ରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଜଣା ପଡିଯିବ ।

ତେବେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ବାତ୍ୟା କୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ମଡେଲ ସଂକେତ ଦେଉଛନ୍ତି , ତେବେ ଆଣ୍ଡାମନ ସାଗର ରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଲଘୁଚାପ ବାତ୍ୟା କିମ୍ବା ସିଭିୟର ସାଇକ୍ଳୋନ ରୂପ ନେଇପାରେ । ତେବେ ଯଦି ବାତ୍ୟା ହୁଏ ତାହା 15 ତାରିଖ କିମ୍ବା 16 ତାରିଖ ଭିତରେ ସ୍ଥଳ ଭାଗ ଛୁଇଂବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ରାତି ପାହିଲେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବା ସହିତ ଘଡଘଡି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି, ଏହି ୯ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦେଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ !

ନମସ୍କାର ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଏବେ ଏବେ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆସିଲା ବଡ଼ ଖବର ବାତ୍ୟା ଗାଲ ପରେ ଏବେ ଫୁଣି …

Leave a Reply

Your email address will not be published.