Breaking News

ଦେଖନ୍ତୁ : ବିଶ୍ବାସ ନହେଲେ ସତ ! ଭଗବାନ ଙ୍କୁ ପାଇବା ପାଇଁ ୪ ଦିନ ହେଲା ତପସ୍ୟା ରେ ବସିଛନ୍ତି ମହିଳା ,ଅବାକ ହୋଇ ଯିବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ୍ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ଯେ ଜଣେ ବିବାହିତ ମହିଳା ଜଙ୍ଗଲ ରେ ତପସ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି ୪ ଦିନ ହେଲା । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ଆହୁରି ପୂଜା ପାଠ କୁ ମନ୍ତ୍ର ପଢା ଚଳୁଛି ଓ ଦାନ ମଧ୍ୟ ମିଳୁଛି । ତେବେ ଦାନ ରେ ଦକ୍ଷିଣା ଓ ଫଲ୍ ମୂଲ ଦେଇ ପୂଜା କରୁଛନ୍ତି ଲୋକ । ତେବେ ସେଠାରେ ଲୋକ ମାନ ଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଯେ ବିବାହିତ ମହିଳା ଜଣକ କହୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ ଦେହ ରେ ବାସୁକି ମାତା ଆସୁଛନ୍ତି ଓ ସେଥିପାଇଁ ସେ ବିବାହିତ ମହିଳା ଙ୍କୁ ଦେଖିବା ଲୋକ ମାନ ଙ୍କ ଭିଡ ଲାଗୁଛି ।

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି ଭଳି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଭଳି ଖବର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାପଡ଼ାହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଦଳେଇଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମ ନିକଟସ୍ଥ ଢମଣପଦ୍ ର ବାହାଲି ଜଙ୍ଗଲ ରେ । ତେବେ ବିବାହିତ ମହିଳା ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ଦଲେଇଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମ ର ହରିଜନ ଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବାଲମତି ହରିଜନ , ତେବେ ଏହି ମହିଳା ଜଣକ ଗତ ଶନିବାର ଦିନ ରାତି ୨:୦୦ ଟାରୁ ଘର ଛାଡ଼ି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ ଓ ଘର ଛାଡ଼ି ଆସିବା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ୍ ସମୟ ରେ ତପସ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି ଜଙ୍ଗଲ ମଝିରେ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ସବୁଆଡେ ଖୋଜାଖୋଜି ପରେ ପାଇ ନଥିଲେ ଓ ଶେଷ ରେ ସେହି ଗ୍ରାମ ର ନିକଟସ୍ଥ ବାହାଳି ଜଙ୍ଗଲ ରେ ଖୋଜିବା ସମୟ ରେ ଏକ ଛୋଟ ପଥର ପାହାଡ ରେ ସେ ତପସ୍ୟା କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ତେବେ ଏହି କଥା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଜାଣିବା ପରେ ଭିଡ ଜମାଇଛନ୍ତି ସେଠାରେ । ତେବେ କିଛି ଲୋକ ନଡ଼ିଆ କଦଳୀ ଭୋଗ କରି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରି ଦକ୍ଷିଣା ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ପର୍ବ ରୁ ମହିଳା ଜଣକ ଝଡାଫୁଙ୍କା କରୁଥିବା ସମୟ ରେ ସ୍ବାମୀ ଗାଈ ଚରାଉ ଥିଲେ । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ୍ ସମୟ ରେ ସ୍ତ୍ରୀ ତପସ୍ୟା କରୁଥିବା ସମୟ ରେ ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କ ନିକଟ ରେ ବସିଛନ୍ତି । ତେବେ ସେହି ମହିଳା ଜଣକ ଦିନ କୁ ଦୁଇ ଚାମଚ କ୍ଷୀର ପିଇ ଥାଆନ୍ତି ଓ ପାହାନ୍ତିଆ ୩ ଟା ରୁ ଉଥି ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇଥାନ୍ତି । ତେବେ ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀ ଉଭୟ ଅଲେଖ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି ।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଟାୟାରର ରଙ୍ଗ କଳା କାହିଁକି ଏହା ପଛରେ କାରଣ କଣ ଆପାନ ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ…

ଏହା ପଛରେ ରହିଛି ବଡ଼ କାରଣ ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଗାଡି ରହିଛି ସବୁ ଗାଡ଼ିରେ ଟାୟାର ଲଗାଯାଇଥାଏ କେବେଳ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.