Breaking News

ନବୀନ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ଘୋଷଣା ଏବେ Biju Swasthya Kalyan Yojana ରେ କାର୍ଡ ଦେଖାଇ ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା ପାଇବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ଯେ ଆମ ନବୀନ ସରକାର ଆମ ପାଇଁ ବହୁତ କିଛି କରୁଛନ୍ତି , ଯେମିତି କି ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମ ରେ ଲୋକ ମାନ ଙ୍କୁ ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦେବା ଭଳି ଅନେକ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଅନେକ ଯୋଜନା ବାହାର କରିଛନ୍ତି ଆମ ପ୍ରିୟ ନବୀନ ସରକାର । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆମ ପ୍ରିୟ ନବୀନ ସରକାର ଏହି ଯୋଜନା ବାହାର କରି ଆମ ରାଜ୍ୟ ରେ ଲୋକ ପ୍ରିୟ ମୁଖ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ସହିତ ବାହାର ରାଜ୍ୟ ରେ ବି ମଧ୍ୟ ବେସ ଚର୍ଚ୍ଚା ରେ ଅଛନ୍ତି ।

ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଉ ଏକ ଯୋଜନା ଆସି ଅଛି ଓ ଏହି ଯୋଜନା ଟି ଆରମ୍ଭ ମଧ୍ୟ ହୋଇସାରିଲାଣି । ତେବେ ଏହି ଯୋଜନା ଟି ର ନାମ ହେଉଛି ବିଜୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ଯାଣ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି କାର୍ଡ ଟି ଗତକାଲି ଆମ ପ୍ରିୟ ସରକାର ଗଜପତି ଜିଲ୍ଲା କୁ ଦିନିକିଆ ଗସ୍ତ ରେ ଆସି ଏହି କାର୍ଡ ଟି କୁ ବଣ୍ଟନ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ନବୀନ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ହିଁ ସମ୍ପଦ ।

ତେବେ ପରିବାର ଯେ କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ରୋଗ ରେ ପୀଡିତ ହେଲେ ଚିନ୍ତା ବଢିଥାଏ ଓ ଏହାର କାରଣ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଅର୍ଥ ର ଅଭାବ , ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ନବୀନ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଏ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଜମି ବିକିଛୁ ତ ଔ କିଏ ସୁନା ,ଗହଣା ବନ୍ଧା ପକାଏ ଥାଏ ଓ କିଛି ଲୋକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ନିଜ ପିଲା ମାନ ଙ୍କ ପାଠପଢା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥାନ୍ତି ।

ତେବେ ଏହି କଥା ଶୁଣିବ ପରେ ମୋତେ ଦୁଃଖ ଲାଗିଲା ଓ ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ଙ୍କ ଦୁଃଖ କୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଏହି ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ଆସିଯାଇଛି , ତେବେ ଚିକିତ୍ସା ଅର୍ଥ ରୁ ଆପଣ ମାନେ ସଞ୍ଚୟ କରି ପିଲା ମାନ ଙ୍କ ପାଠ ପଢାଇବା ସହିତ ଘର ଖର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟ ଉଠାଇ ପାରିବେ । ତେବେ ସମସ୍ତ ଙ୍କ ଜୀବନ ମୋ ପାଇଁ ମୂଲ୍ଯବାନ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

Govinda Sahu ବିରୋଧରେ ଫୁଣି ହେଲା ଆଉ ଏକ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ଖୁଲାସା, ଆଉ ଜଣେ ଛା-ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ବି ମା-ରି ଦେଇଥିଲା ଗୋବିନ୍ଦ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଗୋବିନ୍ଦ ଙ୍କ ବିଷୟ ରେ ଆସିଲା ବଡ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ କଲା ଭଳି ଖବର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *