Breaking News

ସରକାର ଦେଲେ ଖୁସି ଖବର, ଆରମ୍ଭ ହେଲା Punarbas Yojona, ନାମ ଥିଲେ ମିଳିବ ୫୦ ହଜାର ଟ-ଙ୍କା ସହାୟତା ରାଶି, ଦେଖନ୍ତୁ ଏହା କେଉଁ ମାନେ ପାଇବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଆମ ପ୍ରିୟ ସରକାର ନବୀନ ସରକାର ଆମ ରାଜ୍ୟ ର ବହୁ ଗରିବ ଲୋକ ମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ବହୁ ଯୋଜନା ଆଣି ତାର ସୁବିଧା ଯୋଗାଉଛନ୍ତି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଉ ଏକ ନୂଆ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ଓ ଏହି ଯୋଜନା ର ନାମ ହେଉଛି ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାସ ଯୋଜନା , ତେବେ ଏହି ଯୋଜନା ଟି କଣ ଏଥିରେ କେଉଁମାନେ ସୁବିଧା ପାଇ ପାରିବେ ଓ କେଉଁ ମାନ ଙ୍କୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିବ , ସବୁ କିଛି ଜାଣିବାକୁ ଆମର ଏହି ପେଜ ମାଧ୍ୟମ ରେ ।

ତେବେ ଆହୁରି ଜାଣିବା ଯେ କୁ-ଷ୍ଟ-ରୋ-ଗୀ ରୋଗ ରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ଲୋକ ମାନ ଙ୍କ ର ପୂର୍ଣ୍ଣବାସ ,ପିଲା ଙ୍କ ପାଠ ପଢା ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ କେଟେଟଙ୍କା ରହିଛି ଜାଣିବା , ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ କୁ-ଷ୍ଠ ରୋ-ଗୀ ମାନେ ସମାଜ ରେ ସମ୍ମାନ ସହ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ନୂଆ ଯୋଜନା , ତେବେ ଆତ୍ମନିର୍ଭଳଶୀଳ କରାଇବ ସହିତ ସେମାନ ଙ୍କୁ ପିଲା ଙ୍କ ପାଠ ପଢା ପାଇଁ ସ୍କଲାରଶିପ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ତେବେ ଭାରତ ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆମ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହି ଯୋଜନା ଟି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ପାଇଁ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଭି-ନ୍ନ-କ୍ଷ-ମ ସ-ଶ-କ୍ତି କରଣ ବିଭାଗ ଅଧୀନ ରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାସ ଯୋଜନା । ତେବେ ସେମାନ ଙ୍କ ପିଲା ମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ପଞ୍ଚମ ରୁ ଦଶମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଲା ଙ୍କୁ ୮୦୦ ଟଙ୍କା ଓ ଦ୍ଵାଦଶ ରେ ପଡୁଥିବା ପିଲା ମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କା । ତେବେ ସ୍ନାତକ ବା ସ୍ନାତୋତ୍ତର କରୁଥିଲେ ୧୫୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ବୃତ୍ତିଗତ ପଢୁଥିଲେ ମାସ କୁ ୨୦୦୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମିଳିବ । ତେବେ କୁ-ଷ୍ଠ ରୋ-ଗ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମାନ ଙ୍କୁ ସ୍ଵୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀ ରୁ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବା ପାଇଁ ସୁବିଧା ରହିଛି । ତେବେ ଦେଖାଯାଉ ଏହା ଆଗାମୀ ଦିନ ମାନ ଙ୍କ ଭିତରେ ହିତାଧିକାରୀ ମାନ ଙ୍କୁ କେତେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

Govinda Sahu ବିରୋଧରେ ଫୁଣି ହେଲା ଆଉ ଏକ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ଖୁଲାସା, ଆଉ ଜଣେ ଛା-ତ୍ରୀ ଙ୍କୁ ବି ମା-ରି ଦେଇଥିଲା ଗୋବିନ୍ଦ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଗୋବିନ୍ଦ ଙ୍କ ବିଷୟ ରେ ଆସିଲା ବଡ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ କଲା ଭଳି ଖବର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *