Breaking News

ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତି ଅପଲାଇନରେ ଆଉ ମିଳିବ ନାହିଁ ନୂଆ ସିମ କାର୍ଡ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ମୋବାଇଲ ସିମ କୁ ନେଇ , ହଁ ବନ୍ଧୁ ଜାଲ ସିମ କୁ ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ରେ ରଖି ମୋଦୀ ସରକାର ଆଣିଛନ୍ତି ଏହି ନୂଆ ନିୟମ । ତେବେ ଏହି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଉ ମିଳିବନି ନୂଆ ସିମ କାର୍ଡ । ତେବେ ଗ୍ରାହକ ଯେଉଁ ଭଳି ଭାବେ ଠକାମି ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି ତାକୁ ଦ୍ରୁଷ୍ଟି ରେ ରଖି ଲାଗୁହେବ ନ୍ୟୂ ଇଂସୁରାନ୍ସ ସିମ ରୁଲ , ତେବେ ନୂଆ ସିମ କାର୍ଡ ବ୍ଯବହକାରୀ ମାନେ ଏହି ନୂଆ ସିମ ର ରୁଲ କୁ ମାନିବାକୁ ପଡିବ ।


ତେବେ ଏହି ଡିଜିଟାଲ ଦୁନିଆ ରେ ଡିଜିଟାଲ ନିୟମ , ତେବେ ଏଣିକି ଆଉ ଫିଜିକାଲ ଫର୍ମ ଓ ଅଫଲାଇନ ଫର୍ମ ଆଉ ଭରିବାକୁ ହେବନି କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଠାରୁ ଆପଣ ମାନେ ଡିଜିଟାଲ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରି ସିମ ପାଇ ପାରିବେ । ତେବେ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ଯାବିନେଟ ଏହା କୁ ମମଜୁରି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଓ ସେଥିପାଇଁ ମଧ୍ୟ କେଉଆଇସି ଫର୍ମ ର ରୁଲ ମଧ୍ୟ ବଦଳ ଯାଇଛି । ତେବେ ଟେଲିକମ କମ୍ପାନୀ କହିବାନୁଯାୟୀ ଏଣିକି ନୂଆ ସିମ କାର୍ଡ ନେବା କୁ ହେଲେ ଡିଜିଟାଲ କେଉଆଇସି ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଓ ଅନ୍ୟ କିଛି ଫର୍ମ ଆଉ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପଡିବନୀ ।

ତେବେ ଟେଲିକମ ଆପ ବା ୱେବ୍ସାଇଟ ରେ ଆପଣ ମାନେ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରି ପାରିବେ ସେଥିପାଇଁ ଆପଣ ଙ୍କୁ ମାତ୍ର 1 ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ପଡିବ । ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବେ

ପ୍ରଥମେ ସିମ ପ୍ରୋଭାଇଡ଼ର ଆପ କୁ ଡାଉନଲୋଡ କରନ୍ତୁ , ଏହାପରେ ନିଜ ନମ୍ବର ରେଜିଷ୍ଟର କରାନ୍ତୁ ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟ ରେ ଆପଣ ଙ୍କୁ ପାଖ କୁ ୱାନ ଟାଇମ ପାସୱାର୍ଡ ଆସିବ , ଓ ଏହା ଆସିବା ପରେ ଆପଣ ମାନେ ଲଗ ଇନ କରି ପାରିବେ । ତେବେ ସେସ ରେ ନିଜର କେଉଆଇସି ଫର୍ମ ପୂରଣ କରନ୍ତୁ । ତେବେ ଭାରତୀୟ କଣ୍ଟାକ୍ତ ଲ ୧୮୭୨ ଅଧିନସ୍ଥ ଏହି ନିୟମ ୧୮ ବର୍ଷ ରୁ ଅଧିକ ବୟସ ର ଲୋକ ମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଭାରତ ରେ ଜଣେ ଗ୍ରାହାମ ୧୨ ଟି ସିମ କିଣି ପାରିବ ଓ ଏହାରି ମଧ୍ୟ ରୁ ୯ ଟି ସିମ କାଳ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବେ ॥

About admin

Check Also

ଆସିଗଲା ସ୍କୁଲ ଖୋଲିବା ଫାଇନାଲ ତାରିଖ ଏହି ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ..

ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଏବେ ଏବେ ଆସିଲା ବଡ଼ ଖବର ସରକାର ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରିଦେଇଛନ୍ତି କେବେ ଖୋଲିବ ରାଜ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.