Breaking News

ସାଧାରଣ ଲୋକମାନେ ଏବେ E Shram (ଇ-ଶ୍ରମ) କାର୍ଡ ଦ୍ଵାରା ଏହି ୧୨ଟି ସୁବିଧା ପାଇ ପାରିବେ, ଆପଣ କେବେ ଜାଣି ନଥିବେ ପଢନ୍ତୁ ଖବର

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଶ୍ରମିକ କାର୍ଡ ହେଉଛି ଏକ ଯୋଜନା ଯେଉଁ ଥିରେ NREGA କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଶ୍ରମିକ ମାନେ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ଯକରି ହୋଇଛି । କେବଳ ଏହି ଯୋଜନା ରେ ଶ୍ରମିକ ମାନେ କାର୍ଡ କରି ଏହାର ଲାଭ ଉଠାଇ ପାରିବେ । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି କାର୍ଡ ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା ଓ ଏହା କୁ ଆପଣ ଙ୍କ କେଉଁ ଡୋକୁମେଣ୍ଟ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇବ ଓ ଏହି କାର୍ଡ ଦ୍ଵାରା ଆପଣ କଣ ଲାଭ ପାଇବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,

ତେବେ ସେମାନେ କୌଣସି ବର୍ଗ ର ଶ୍ରମିକ ହୁଅନ୍ତୁ ନା କାହିଁକି ଯେମିତି କୌଣଶି ରାଜ୍ୟ ବାହାର ର ବାସିନ୍ଦା ହୁଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ଦୈନିକ ମଜ୍ଜୁରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଶ୍ରମିକ ହୁଅନ୍ତୁ ତେବେ ସେହି ଲୋକ ମାନେ ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ର ଅଧୀନ ରେ ନିଜ କୁ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରିପାରିବେ । ତେବେ କାର୍ଡ କରିବା ପରେ ସେହି ଶ୍ରମିକ ମାନେ ଏହି କାର୍ଡ ସୁବିଧା ପାଇ ପାରିବେ । ତେବେ ସେଥିପାଇଁ ନିମ୍ନ ରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଆବଶ୍ୟକ ,

ପ୍ରଥମେ ଆପଣ କେଉଁଠାରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ଗାଁ ନା ସହର ଓ ଏଥିରେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ସୂଚନା ଏବଂ ଆପଣ ଙ୍କ ର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବରିଣୀ ଥିବା ଆବଶ୍ୟକ ଓ ଏହା ପରେ ଯାଇ ଆପଣ ଏହି କାର୍ଡ ର ଲାଭ ପାଇ ପାରିବେ । ଶ୍ରମ କାର୍ଡ ଅଧୀନ ରେ ପ୍ରାପ୍ତ ଲାଭ ର ପରିମାଣ ସିଧାସଳଖ ଆପଣ ଙ୍କ ବ୍ଯାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ରେ ଜମା ହେବ ।

ତେବେ ଏହି କାର୍ଡ ରେ ମିଳୁଥିବା ବଡ ବଡ ସୁବିଧା ବିଷୟ ରେ ଆମେ ଆପଣ ଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ , ଆପଣ ଏହି କାର୍ଡ ରେ ପେନସନ ,ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଚିକିତ୍ସା ପରିମାଣ, ଦୁ-ର୍ଘ-ଟ-ଣା ରେ ସହାୟତା , ଦୁର୍ଘଟଣା ରେ ମୃତ୍ୟୁ କଲେ ଜୀବନ ବୀମା , ମାତୃତ୍ୟ ସୁବିଧା, ଘର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ରୁଣ ରାସୀ ଶିକ୍ଷା ସହାୟତା ,କାର୍ଯ୍ୟ ଉପକରଣ କିଣିବା ରେ ସହାୟତା ଓ ଏହି କାର୍ଡ ର ହିତାଧିକାରୀ ମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ଝିଅ ବିବାହ ପାଇଁ ରାଶି , ସବସିଡି ଯୁକ୍ତ ବିଦ୍ୟୁତ । ତେବବେ ଏହା କୁ କେବଳ ଦୈନିକ ମଜ୍ଜୁରୀ କାମ କରୁଥିବା ମଜଜୁରିଆ ଓ ସମସ୍ତ ବିଲଦର ଅସଂଗଠିତ କ୍ଷେତ୍ର ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଲୋକ ମାନେ ,ଚିତ୍ରକର,ଗୃହ ନିର୍ମାଣକରି ,ରାସ୍ତା କର୍ମଚାରୀ, ଆମ ଦେଶ ରେ ଯଦି କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁ ମାନେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ର ବାସିନ୍ଦା ଅଟନ୍ତି ତାହେଲେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକା ରେ ଆସି ପାରିବେ ଓ ସେ ନିଜ ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ କରି ପାରିବେ ।

ତେବେ ଆବଶ୍ୟକ ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର – ଆଧାର କାର୍ଡ,ବ୍ୟାଙ୍କପାସ ବୁକ ,ପାଷପୋର୍ଟ ଆକାର ଫଟୋ , ଯେ କୌଣସି ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଯେଉଥିରେ ବୟସ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବ ଏବଂ 1 ବର୍ଷ 90 ଦିନ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବ ର ପ୍ରମାଣ ଥିବ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

E-Shram କାର୍ଡରେ ମିଳିବ ପଇସା, ଶୀଘ୍ର ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ, ଜାନ୍ତନୁ କେତେ ଟଙ୍କା ମିଳିବ ଓ କେଉଁ ମାନେ ଏହା ପାଇବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଇଶ୍ରମ କାର୍ଡ କୁ ନେଇ ଆସିଗଲା ବଡ ଖବର ଯେ , ଯେଉଁ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *