Breaking News

ଆସୁଛି ବଡ ବାତ୍ୟା ‘ଗୁଲାବ’ , ଓଡିଶାକୁ କଣ ରହିଛି ପ୍ରଭାବ ଜାଣନ୍ତୁ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ଯେ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ରେ ଅବପାତ ଗଭୀର ଅବପାତ ରେ ପରିଣତ ହୋଇ ଅଧିକ ବଳ ଗୋଟାଉଛି । ଆଜି ଏହି ଅବପାତ ଟି ବାତ୍ୟା ର ରୂପ ନେଇ ପାରେ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ଅନୁମାନ କରୁଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଗୋପାଳ ପୁରଠାରୁ ପଶ୍ଚିମ,ଦକ୍ଷିଣ ପଶ୍ଚିମ କୁ 670 କିଲୋମିଟର ର ଦୂର ରେ ରହିଛି ଓ ଆନ୍ଧ୍ର ର କଳିଙ୍ଗପଟ୍ଟନାମ ଠାରୁ 740 କିଲୋ ମିଟର ଦୂର ରେ ରହିଛି ।

 

ପାଣିପାଗ ର ପୂର୍ବନୁମାନ ଯେ ଏହା ପ୍ରଥମେ ପଶ୍ଚିମ ଓ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ବାଟ ଦେଇ ଗତି କରିବ ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟ ରେ ପଶ୍ଚିମ , ଦକ୍ଷିଣ – ପଶ୍ଚିମ ଦିଗ କୁ ଗତି କରି 26 ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ଯା ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା ଏବଂ ଉତ୍ତର ଆଣ୍ଡ୍ରା ପ୍ରଦେଶ ଦେଇ ଗତି କରିବା ର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିଛି । ତେବେ ଗୋପାଳପୁର ଓ ବିଶାଖ ପାଟଣା ମଧ୍ୟ ଦେଇ କଳିଙ୍ଗପଟ୍ଟନାମ ନିକଟ ରେ ସ୍ଥଳ ଭାଗ ଅତିକ୍ରମ କରିବ ।


ତେବେ ଏହି ବାତ୍ୟା ରେ କମ ପବନ ହବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଓଡିଶା ର ଉପକୂଳ ରେ ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗ କୁ 40 ରୁ 50 କିଲୋ ମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପବନ ହେଉଛି । ତେବେ 26 ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ରେ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି 60 ରୁ 70 କିଲୋ ମିଟର ରେ ବେଗ ରେ ପବନ ହବା ବୋହିବା ର ଅନୁମାନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମହାଲିଙ୍ଗ କଲେଜରେ ସେଦିନ ରାତି କାହାଣୀ କହିଲେ JCB ଡ୍ରାଇଭର ପୁଷ୍କର, ଏମିତି କଥା ଶୁଣି ଆପଣ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ସମସ୍ତେ କଳାହାଣ୍ଡି ମହାଲିଙ୍ଗ ସ୍ଥିତ ସନସାଇନ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ ର ଶିକ୍ଷକ ମମିତା ମେହେର …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *