Breaking News

ମାଡି ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ବାତ୍ୟା, ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଲା ପ୍ରଶାସନ, ପବନର ବେଗ ୨୦୦ କିମି

ଉତ୍ତର ଫିଲଫାଇନ୍ସ ରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଫଳ କରିଛି ସୁପର ଟାଇଫନ ଚାଣ୍ଠୁ ଓ ଏହି ଟାଇଫାନ ଟି ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଳ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଦ୍ବୀପପୁଞ୍ଜ ରେ ଭୟଙ୍କର ପବନ ସହିତ ବର୍ଷା ହୋଇଛି । ତେବେ ଚାଣ୍ଠୁ ହଉଛି ଚଳିତ ବର୍ଷ ର ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଝଡ ଓ ଏହା ଯେତେବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଳ କରିଥିଲା ସେତେବେଳେ ପବନ ର ବେଗ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି 200 କିଲୋ ମିଟର । ତେବେ ଏହି ଝଡ ଟି ଟାଇୱାନ ରେ ମୁହାଣିବ ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।


ତେବେ ଫିଲଫାଇନ୍ସ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପିଏଜିଏସ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ସୁପର ଟାଇଫୁନ ଚାଣ୍ଠୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳ ସମୟ 8:30 ମିନିଟ ରେ ବାଟନେସ ଦ୍ଵିପ ରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଳ କରିଥିଲା ଓ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ରେ ବନ୍ୟା ସହିତ ଭୁସ୍କାଳନ ହବା ର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଯେ ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଫିଲଫାଇନିସ ରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ କରି ସାରିଛି ଓ ଦ୍ଵିତୀୟ ରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଫଳ କରିବ ତାଇୱାନ ରେ ।

ତେବେ ତାଇଵାନ ରେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଳ କଲେ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ କିଛି ନଷ୍ଟ ହବ ଓ ଭୂସ୍କଳନ ହବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ଓ ପବନ ମଧ୍ୟ 200 କିଲୋ ମିଟର ରୁ ଅଧିକ ରହିବ , ତେବେ ଏହା ପରେ ସଙ୍ଘାଇ ସିଟି ରେ ତୃତୀୟ ଲ୍ୟାଣ୍ଡଫଳ କରିବ ଓ ସେଥିମଧ୍ୟ ତାର ତାଣ୍ଡବ ରଚିବ । ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ପବନ ସହ ପ୍ରବଳ ରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହବ ଓ ଏହାରି ଫଳ ରେ ଭୂ ଷ୍କଳନ ଓ ବନ୍ୟା ହବା ର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଖବର, ଶିଶୁ କୁ ସରକାର ଦେବେ ୧୮୦୦୦ ଟଙ୍କା ସରକାର କଲେ ବଡ଼ ଘୋଷଣା….ଦେଖନ୍ତୁ ଆପଣ ମାନେ କିପରି ପାଇବେ !

ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଲାଗି ଆସୁଛି ଆଉ କିଛି ବଡ଼ ଖବର ଆପଣ ମାନେ ଏହି କଥା ଜାଣିଥିବେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.