Breaking News

ତାଲିବାନର ଏହି ସବୁ କୁ-କ-ର୍ମ ଦେଖନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଡ-ରି ଯିବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ସମଗ୍ର ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ଙ୍କୁ କବଳିତ କରିଛି ତାଲିବାନ ଓ ଯାହାଫଳ ରେ ସେହି ଦେଶ ର ଲୋକ ମାନେ ବହୁତ ହ-ଇ-ରା-ଣ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ରାଜଧାନୀ ସହର କାବୁଲ ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ନହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧା ରେ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି ଜନତା ଓ ଏଥିପାଇଁ ବହୁ ଲୋକ ଦେଶ ଛାଡି ଚାଲିଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଭାରତ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିବା ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ର ମହିଳା ମୁସ୍କାନ ତାଲିବାନ ର ଶାସନ ବିଷୟ ରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଲିବାନ ର ଆ-ତ-ଙ୍କ-ବ-ଦୀ ଗୁଡିକ ହଉଛନ୍ତି ପି-ଶା-ଚ ।

ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ଆ-ତ-ଙ୍କ-ବା-ଦୀ ଗୁଡିକ ଯୁ-ବ-ତୀ ଙ୍କ ମୃତ ଦେହ କୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡୁ ନାହାଁନ୍ତି ,ମୃତ ଶରୀର ସହ ରଖୁଛନ୍ତି ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ଓ ଏହି ଭଳି ଲୋକ ମାନ ଙ୍କ ଠାରୁ ଯେବେ ବି ଭଲ ଜିନିଷ ଆଶା କରେନାହିଁ । ତେବେ ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ରେ ବହୁ ମହିଳା ଅ-ସୁ-ର-କ୍ଷି-ତ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଆତଙ୍କ ବାଦ ନିଜ ଇଚ୍ଛାନୁଯାୟୀ ଯୁ-ବ-ତୀ ମାନ ଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି ଓ ପରେ ଅ-ଚେ-ତ କରାଇ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ପରେ କଫ୍ରିନ ରେ ରଖି ପାକିସ୍ଥାନ ନେଇଯାଉଥିଲା । ତେବେ ଏହି ଆତଙ୍କବଦୀ ମାନେ 12 ବର୍ଷ ଯୁ-ବ-ତୀ ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡୁ ନାହାଁନ୍ତି । ତାଲିବାନ ସେଠାରେ 12 ବର୍ଷ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଥିବା ଝି-ଅ ମାନଙ୍କ ଲିଷ୍ଟ ମାଗିଛି ଓ ସେମାନ ଙ୍କୁ ନେଇ ନିଜ ଗୁ-ଲା-ମ ରଖିବ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ପ୍ରଥମ ଥର ଦେଖନ୍ତୁ ଶ-ହୀ-ଦ ବିପିନ ରାୱାତଙ୍କ (Bipin Rawat) – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ୍ ସମୟ ରେ ଦେଡ ସମ୍ପୂର୍ଣ ଭାବେ ସ୍ତବ୍ଧ ହୋଇ ଯାଇଛି ,ଭାରତ ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ଷ୍ଟାଫ୍ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *