Breaking News

ତାଲିବାନର ଏହି ସବୁ କୁ-କ-ର୍ମ ଦେଖନ୍ତୁ ଯାହାକୁ ଦେଖିଲେ ଆପଣ ବି ଡ-ରି ଯିବେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ସମଗ୍ର ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ଙ୍କୁ କବଳିତ କରିଛି ତାଲିବାନ ଓ ଯାହାଫଳ ରେ ସେହି ଦେଶ ର ଲୋକ ମାନେ ବହୁତ ହ-ଇ-ରା-ଣ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ରାଜଧାନୀ ସହର କାବୁଲ ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ନହିଁ ନଥିବା ଅସୁବିଧା ରେ ପଡ଼ୁଛନ୍ତି ଜନତା ଓ ଏଥିପାଇଁ ବହୁ ଲୋକ ଦେଶ ଛାଡି ଚାଲିଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ ଭାରତ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିବା ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ର ମହିଳା ମୁସ୍କାନ ତାଲିବାନ ର ଶାସନ ବିଷୟ ରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଲିବାନ ର ଆ-ତ-ଙ୍କ-ବ-ଦୀ ଗୁଡିକ ହଉଛନ୍ତି ପି-ଶା-ଚ ।

ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ଆ-ତ-ଙ୍କ-ବା-ଦୀ ଗୁଡିକ ଯୁ-ବ-ତୀ ଙ୍କ ମୃତ ଦେହ କୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡୁ ନାହାଁନ୍ତି ,ମୃତ ଶରୀର ସହ ରଖୁଛନ୍ତି ଶା-ରୀ-ରି-କ ସ-ମ୍ପ-ର୍କ ଓ ଏହି ଭଳି ଲୋକ ମାନ ଙ୍କ ଠାରୁ ଯେବେ ବି ଭଲ ଜିନିଷ ଆଶା କରେନାହିଁ । ତେବେ ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଆଫଗାନିସ୍ଥାନ ରେ ବହୁ ମହିଳା ଅ-ସୁ-ର-କ୍ଷି-ତ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଆତଙ୍କ ବାଦ ନିଜ ଇଚ୍ଛାନୁଯାୟୀ ଯୁ-ବ-ତୀ ମାନ ଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ଯାଉଛନ୍ତି ଓ ପରେ ଅ-ଚେ-ତ କରାଇ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଶା-ରୀ-ରି-କ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ପରେ କଫ୍ରିନ ରେ ରଖି ପାକିସ୍ଥାନ ନେଇଯାଉଥିଲା । ତେବେ ଏହି ଆତଙ୍କବଦୀ ମାନେ 12 ବର୍ଷ ଯୁ-ବ-ତୀ ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଛାଡୁ ନାହାଁନ୍ତି । ତାଲିବାନ ସେଠାରେ 12 ବର୍ଷ ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଥିବା ଝି-ଅ ମାନଙ୍କ ଲିଷ୍ଟ ମାଗିଛି ଓ ସେମାନ ଙ୍କୁ ନେଇ ନିଜ ଗୁ-ଲା-ମ ରଖିବ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଖବର, ଶିଶୁ କୁ ସରକାର ଦେବେ ୧୮୦୦୦ ଟଙ୍କା ସରକାର କଲେ ବଡ଼ ଘୋଷଣା….ଦେଖନ୍ତୁ ଆପଣ ମାନେ କିପରି ପାଇବେ !

ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ଲାଗି ଆସୁଛି ଆଉ କିଛି ବଡ଼ ଖବର ଆପଣ ମାନେ ଏହି କଥା ଜାଣିଥିବେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.