Breaking News

ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ଖାଲି ପେଟରେ ଖାଆନ୍ତୁ ବେଲ ପତ୍ର ଭଲ ହୋଇଯିବ ଏହି ସବୁ ବଡ ବଡ ରୋଗ – Ayurvedic Tips

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଆମ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ରେ ଭଗବାନ ଶିବ ଙ୍କୁ ସବୁଦିନ ହଜାର ହଜାର ବେଳ ପତ୍ର ଭକ୍ତ ମାନେ ଅର୍ପଣ କରିଥାନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ବେଳ ପତ୍ର ବହୁ ଗୁଡିଏ ଫାଇଦା ଆମ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ଗ୍ରନ୍ଥ ଅଷ୍ଟାଙ୍ଗ ହୃଦୟାମ ରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି । ତାହେଲେ ଆଜି ବେଳ ପତ୍ର ର ଉପକାରିତା ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା ,


ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଙ୍କୁ ବା ଆପଣ ଏନକେ ପରିବାର କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ରହିଛି ତାହେଲେ ଆପଣ ମାନେ 4 ରୁ 5 ଟା ବେଳ ପତ୍ର କୁ ନେଇ ହେମଦସ୍ତା ରେ ଛେଚି ତାକୁ ଚଟାଣି କରି ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟ ରେ ଏକ ଗ୍ଳାସ ପାଣି ରେ ପକାଇ ଫୁଟାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ଏହାକୁ ଆପଣ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟ ରେ ଦେବାନ କରନ୍ତୁ , ମାତ୍ର ଦୁଇ ମାସ ଭିତରେ ଉକ୍ତ ରକ୍ତଚାପ କମିଯିବ ।

ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହା କୁ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଅଳ୍ପ ବୟସ ରୁ ବୁଢା ଭଳି ଦେଖାଯାଉଥିବା ଲୋକ ପିଇଲେ ସେ ଯବାନ ଭଳି ଦେଖାଯାଇଥାଏ ଓ ବୁଢା ହେଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଥାଏ । ଡାଇବେଟିସ ଲୋକ ମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ କରି ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟ ରେ ପିଇ ପାରିବେ , ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରାଇ ଥାଏ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହା ଖାଲି ପେଟ ରେ ଗରମ ପାଣି ରେ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀର ପାଇଁ ଉପକାର ହୋଇଥାଏ ଓ ଆପଣ ମାନେ ଚାହିଁଲେ ମଧ୍ୟ ସକାଳୁ 3 ରୁ 4 ଟି ପତ୍ର ଖାଲି ପେଟ ରେ ଖାଇଲେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢିଥାଏ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

କରୋନକୁ ଶେଷ କରିବ ବାସି ପଖାଳ !! ଗବେଷଣାରୁ ଆସିଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେବା ଭଳି ତଥ୍ୟ

ପଖାଳ ଓଡ଼ିଆ ମାନଙ୍କ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ। ଖାଲି ଓଡ଼ିଆ କାହିଁକି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ଆରାଧ୍ୟ ଦେବତା ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ବି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *