Breaking News

ପିରିଅଡର ଏତିକି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନା କରିଲେ ନିଶ୍ଚୟ Pregnant ହୋଇ ପାରିବେ – Pregnancy Tips

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଜି ଆମେ ମହିଳା ଙ୍କ ପାଇଁ ନେଇ ଆସିଛୁ ଏକ ବଡ ଖବର , ହଁ ବନ୍ଧୁ ଯଦି କୌଣସି ମହିଳା ପ୍ରେ-ଗେ-ନେ-ଟ ହବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ତାହେଲେ ପି-ରି-ଅ-ଡ-ସ ର କେତେଦିନ ଭିତରେ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ଆପଣ ମା ହୋଇପାରିବେ ଓ ଆହୁରି ଜାଣିବା ଯେ ପ୍ରେ-ଗେ-ନେ-ଟ ହବା ପୂର୍ବ ରୁ ଆପଣ ମାନେ ନିଜ ଶରୀର କୁ କେମିତି ପ୍ରସ୍ତୁତ ରଖିବେ ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,

ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ମହିଳା ମାନ ଙ୍କ ମାସିକ ଋତୁଚକ୍ର ଭିତରେ ଗୋଟିଏ ଫର୍ଟାଇଲ ପି-ରି-ଅ-ଡ-ସ ସମୟ ଆସିଥାଏ ଓ ଏହି ସମୟ ରେ ଯଦି ମହିଳା ମାନେ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ରଖିବେ ତାହେଲେ ମା ହବା ର ସୁଯୋଗ ବହୁତ ଅଧିକ ଥାଏ , ତେବେ ଏହି ଫର୍ଟାଇଲ ସମୟ ରେ ସରି ଯିବା ପରେ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ରଖିଲେ ମହିଳା ମାନେ ପ୍ରେ-ଗେ-ନେ-ଟ ହୋଇ ପରି ନଥାନ୍ତି । ତେବେ ମହିଳା ମାନ ଙ୍କ ପି-ରି-ଅ-ଡ-ସ ସମୟ ରେ ତାଙ୍କ ଅଣ୍ଡାଶୟ ରୁ ଗୋଟିଏ ଅଣ୍ଡା ବାହାରିଥାଏ ,ଓ ଏହି ଅଣ୍ଡା ବାହାରିବ ର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବ ରୁ ବା ଅଣ୍ଡା ବାହାରିବା ସମୟ ରେ ସ-ମ୍ବ-ନ୍ଧ ରଖିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ପ୍ରେ-ଗେ-ନେ-ଟ ହୋଇ ପାରିବେ ।

ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ଫର୍ଟାଇଲ ପି-ରି-ଅ-ଡ ବିଷୟ ରେ କେମିତି ଜାଣିବେ ଆମେ ଆପଣ ଙ୍କୁ କହିବୁ , ତେବେ ଯଦି ଆପଣ ଙ୍କ ର ରେଗୁରାଳ ପିରିଅଡ ହୋଇଥାଏ ତାହେଲେ ତାହାର ଅଧାଦିନ ପରେ ଅଣ୍ଡାଶୟ ରୁ ଅଣ୍ଡା ବାହାରିଥାଏ । ତାହେଲେ ଯଦି ଆପଣ ଙ୍କ ର ପିରିଅଡ 28 ଦିନ ବ୍ଯବଧାନ ରେ ହୋଇଥାଏ ତାହେଲେ ଆପଣ ପିରିଅଡ ର ହବା ର 11 ଦିନ ଠାରୁ 18 ଦିନ ଭିତରେ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଓ ଏହି ସମୟ ରେ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ଯଥେଷ୍ଟ ଅଧିକ ପ୍ରେଗେନେଟ ହବା ର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ତେବେ ଦିନେ ଛଡା ଦିନେ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବେ ଓ ଏହା ଦ୍ଵାରା ପ୍ରେ-ଗେ-ନେ-ଟ ହବା ର ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ରହିଛି ।

ତେବେ ଯେଉଁମାନ ଙ୍କ ଅଲଗା ଅଲଗା ଦିନ ରେ ପି-ରି-ଅ-ଡ ହୋଇଥାଏ ତାହେଲେ ସେମାନେ କେମିତି ଫର୍ଟାଇଲ ପିରିଅଡ ଜାଣିବା ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା , ତେବେ ଆପଣ ମାନେ ଏକ କ୍ଯାଲେଣ୍ଡର ରେ ନିଜ ପ୍ରଥମ ମାସ ପି-ରି-ଅ-ଡ ଟି ଚିହ୍ନଟ କରନ୍ତୁ ଓ ଦ୍ଵିତୀୟ ମାସ ପ୍ରଥମ ପିରିଅଡ କୁ ଚିହ୍ନଟ କରନ୍ତୁ ଓ ତୃତୀୟ ମାସ ର ପ୍ରଥମ ପି-ରି-ଅ-ଡ ଚିହ୍ନଟ କରି ଏହି 3 ମାସ ରେ ଯେତିକି ଦିନ ହେଲା ତାକୁ ମିଶାଇ 3 ରେ ଭାଗ କରନ୍ତୁ ଓ ଯାହା ଫଳ ମିଳିବ ତହ ହେଉଛି ଆପଣ ଙ୍କ ଏକ ପି-ରି-ଆ–ଡସ ର ହାରାହାରି ବ୍ଯବଧାନ ପାଇପାରିବେ । ତେବେ ଇରେଗୁଲାର ପି-ରି-ଅ-ଡ ମହିଳା ମାନେ ନିଜ ପି-ରି-ଅ-ଡ ହବା ର 10 ଦିନ ପରେ ଓ 18 ଦିନ ଭିତରେ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ଗ-ର୍ଭ-ବ-ତୀ ହୋଇ ପାରିବେ ॥

About admin

Check Also

କରୋନକୁ ଶେଷ କରିବ ବାସି ପଖାଳ !! ଗବେଷଣାରୁ ଆସିଲା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେବା ଭଳି ତଥ୍ୟ

ପଖାଳ ଓଡ଼ିଆ ମାନଙ୍କ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ। ଖାଲି ଓଡ଼ିଆ କାହିଁକି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ଆରାଧ୍ୟ ଦେବତା ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ବି …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *