Breaking News

ଓଡିଶାର ଲୋକପ୍ରିୟ ମହିଳା ନେତ୍ରୀ ବା ସାଂସଦ Aparajita Sarangi (ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ) ଙ୍କ ପରିବାର ଓ ଜୀବନୀ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆଜି ବିଜେପି ସାଂସଦ ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ ବିଷୟ ରେ କିଛି ଅଜଣା ତଥ୍ୟ ଜାଣିବା । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ ସବୁଥିରେ ପାରଙ୍ଗମ , ସେ ଜଣେ ଶକ୍ତ ମହିଳା ହବା ସହିତ ସ୍ପଷ୍ଟବାଦୀ । ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି ମହିଳା ସାଂସଦ ଜଣକ କୋଭିଡ ସମୟ ରେ ଦୁଇ ଥର ବିବାଦ କୁ ଆସିଛନ୍ତି ଓ ଏହି ବିବାଦ ର ସାମ୍ନା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ତାହେଲେ ଆଜି ମର ଏହି ପେଜ ରେ ଆମେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ତାଙ୍କ ପିଲା ମାନ ଙ୍କ ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା ,

ବନ୍ଧୁଗଣ ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ ଦିନେ ଆଇଏସ ଅଫିସର ଥିଲେ ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ଅବସର ସମୟ ପରେ ସେ ସେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ 1969 ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର 1 ତାରିଖ ଦିନ ବିହାର ର ଫଗଲପୁର ସ୍ଥାନ ରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ , ତେବେ ଅପରିଜିତା ଅର୍ଥନୀତି ରେ ଗ୍ରାଜୁଏସନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ କରିଛନ୍ତି ନାଲନ୍ଦା ୟୁନିଭର୍ସିଟି ରେ । ଅପରାଜିତା ଙ୍କ ମା ଓ ବାପା ଉଭୟ ଶିକ୍ଷକ ଅଟନ୍ତି ।


ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ ୟୁପିଏଶଷି ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ 1994 ମସିହା ରେ ଉତ୍ତିର୍ଣ ହବା ପରେ ସେ ଆଇଏସ ଅଫିସର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଷଡଙ୍ଗୀ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି ,ତାହା ପୁଣି ଭଲ ପାଇକି ହଁ ବନ୍ଧୁ ସେ ପାଠ ପଢୁଥିବା ସମୟ ରେ ତାଙ୍କ ସନ୍ତୋଷ ଷଡଙ୍ଗୀ ଭଲ ପାଇବସିଥିଲେ ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟ ରେ ଉଭୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତେବେ ବନ୍ଧୁଗଣ ସନ୍ତୋଷ ଷଡଙ୍ଗୀ ମଧ୍ୟ ଜଣେ ଆଇଏସ ଅଫିସର ।


ଅପରାଜିତା ଷଡଙ୍ଗୀ ଙ୍କ ଦୁଇ ପୁଅ ଓ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି , ତାଙ୍କ ପୁଅ ଶିଖର ଷଡଙ୍ଗୀ ଓ ଝିଅ ଅର୍ଚ୍ଚିତ ଷଡଙ୍ଗୀ । ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଅପରିଜିତ କେଉଁ ବିଭାଗ ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଜାଣିବା , ଅପରିଜିତା 2006 ରୁ 2009 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଏମଷୀ ରେ କମିଶନ ଭାବ ରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । ତା ପରେ 4 ବର୍ଷ ସେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ର ସେକ୍ରେଟେରୀ ,ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ର ସେକ୍ରେଟେରୀ , ଉଛ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଓ ତୋକ୍ସାଇଲ ଆଣ୍ଡ ହାଣ୍ଡଲୁମ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ର ସେକ୍ରେଟେରୀ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ । 2012 ରେ ଶକ୍ତି ସମ୍ମାନ ଆବର୍ଡ ରେ ସମ୍ମାନିତ ହୋଇଥିଲେ । 2013 ରେ ସେ 5 ବର୍ଷ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଡେପ୍ୟୁସନ ରେ ଯାଇଥିଲେ । ତେବେ ତାଙ୍କ ଅବସର 2018 ମସିହା ହବା ପରେ ସେହି 2018 ରେ ବିଜେପି ରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ॥

 

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଓଡିଆ ହିରୋ ଆକାଶ (Akash Dasnayak) ତାଙ୍କର ଫ୍ୟାନ ମାନଙ୍କୁ ଦେଲେ ଏକ ବହୁତ ବଡ ଖୁସି ଖବର, ଖୁସି ଖବର ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ

ଆପଣ ମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଆକାଶ ଦାସ ଙ୍କୁ ଜାଣିଥିବେ , ସେ ବହୁ ଗୁଡିଏ ଚଳଚିତ୍ର ରେ ତାଙ୍କ ଜବରଦସ୍ତ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *