Breaking News

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଭିଡିଓ ଦେଖନ୍ତୁ – ହଠାତ ଯେତେବେଳେ ଝିଅ ଟି ନଦୀ ଉପରେ ଚାଲିବାକୁ ଲାଗିଲା ଲୋକ ଚକିତ ହୋଇଗଲେ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଅପନ ମାନେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ରୁ ପ୍ରତିଦିନ କିଛି ନା କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଓ ଚକିତ କଲାଭଳି ଖବର ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିବେ , ତାହେଲେ ଆଜି ଆମେ ସେହିଭଳି ଏକ ଖବର ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା । ଏହି ଖବର ଟି ଜାଣିବା ପରେ ଅପନ ମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ , ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଖବର ଟି ହେଲା ଯେ ବିହାର ର ଏକ ଗାଁ ରେ ପାଣି ଉପରେ ଦୌଡିବାକୁ ଲାଗିଲା ଜଣେ ଯୁବତୀ । ତା ପରେ କଣ ହେଲା ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି ଦୁନିଆ ରେ ମଣିଷ ସଦା ସର୍ବଦା ସନ୍ଦେହ ଘେର ରହିଛି ଭଗବାନ ଅଛନ୍ତି କି ନହିଁ , ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ମାନିଲେ ପଥର ହେଉଛି ଭଗବାନ ଓ ନ ମାନିଲେ ଭଗବାନ ହେଉଛନ୍ତି ପଥର । ଭଗବାନ ଏଇ ଦୁନିଆ ରେ ଅଛନ୍ତି ଓ ମନ ପବିତ୍ର ଥିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ଭଗବାନ ଦେଖା ଦିଅନ୍ତି । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆମେ ସେହିଭଳି ଏକ ଘଟଣା ବିଷୟ ରେ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ , ବନ୍ଧୁଗଣ ବିହାର ର ଖାଦରୋଇ ଜିଲ୍ଲା ରେ ଜଣେ ଆଶା ନାମକ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଥିଲା ଓ ଏହି ଯୁବତୀ ଜଣକ ମା ଦୂର୍ଗା ଙ୍କ ଜଣେ ବଡ ଭକ୍ତ ଥିଲା । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଯେମିତି କି ମା ଦୂର୍ଗା ମନ୍ଦିର କୁ ସବୁଦିନ ଯିବା ଓ ନବରାତ୍ରୀ ରେ ଉପବାସ ରହିବା ଆଶା ର ନିୟମ ଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି ଯୁବତୀ ଜଣକ ନିଜ ଗାଁ ଲୋକ ଙ୍କୁ ଭଲ ସମ୍ମାନ ଓ ବ୍ୟବହାର ଦେଇଥାଏ , ତେବେ ଗାଁ ରେ ଯେଉଁଠି ବି ଦୂର୍ଗା ଙ୍କ ପୂଜା ହୋଇଥାଏ ତ ସେହିଠାରେ ଆଶା ଯୋଗଦାନ ଦେଇଥାଆନ୍ତି । ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଶା ଛୋଟ ଛୋଟ ପିଲା ମାନ ଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଇବା ସହିତ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ପଢୁଥିଲେ । ବନ୍ଧୁଗଣ କିଛି ଦିନ ପରେ ମହା ଶିବ ରାତ୍ରି ପର୍ବ ଆସିଲା ଓ ଗାଁ ରେ ମଧ୍ୟ ମେଳା ର ଆୟୋଜନ କରାଗଲା , ଆଶା ମଧ୍ୟ ମହା ଶିବରାତ୍ରି ଉପବାସ କରିଥିଲା ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଉଇଁବା ପୂର୍ବ ରୁ ସେ ଗାଁ ରୁ ଗଙ୍ଗା ନଦୀ କୂଳ ସ୍ଥିତ ଶିବ ଲିଙ୍ଗ ରେ ପୂଜା କରିବାକୁ ପହଞ୍ଚିଲା । ବନ୍ଧୁଗଣ ସେହି ସମୟ ରେ ଗଙ୍ଗାନଦୀ ର ପାଣି ବେଶ ଜୋର ରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିଲା । ଯେତେବେଳେ ଆଶା ନାମକ ଏହି ଯୁବତୀ ସ୍ନାନ କରିବା ପାଇଁ ଭିତର କୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଥାଏ , ହଠାତ ତାର ଗୋଡ ଖସି ଯିବାରୁ ସେ ଗଙ୍ଗାନଦୀ ଭିତର କୁ ଖସିଗଲା ଓ ସେହିଦିନ ମଧ୍ୟ ଗଙ୍ଗାନଦୀ ବେଶ ଜୋର ରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଥିଲା ।

ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଶା ଜୋର ରେ ଡ଼ାକିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ କଏହି ବି ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ କାରଣ ସେତେ ବସିକି ସକାଳ ମଧ୍ୟ ହୋଇନଥିଲା । ଆଶା ମନେ ମନେ ଭାବିଳା ଯେ ଆଜି ତାର ମୃତ୍ଯୁ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ , କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆଶା ଶେଷ ରେ ମା ଦୂର୍ଗା ଙ୍କୁ ଡାକିଲା । ତା ପରେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଯାହା ହେଲା ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ ଯେ କାରଣ ଏକ କୁନି ଝିଅ ଯାହାର ବୟସ ପାଖାପାଖୀ ୭ ବର୍ଷ ହବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରା ଯାଉଛି ।

ତାହେଲେ କୁନି ଝିଅ ଟି ପାଣି ଉପରେ ଦଉଡି ଦଉଡି ଆଶା ନିକଟ ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଓ ସେଠାରେ ଆଶା ର ହାତ ଧରି ତାକୁ ଗଙ୍ଗାନଦୀ କୂଳ ରେ ଛାଡିଲା ଓ ଆଶା କିଛି ପଚାରିବାରୁ ପୂର୍ବ ରୁ ସେ ଝିଅ ଟି ସେଠାରୁ ଅନ୍ତର୍ଦ୍ଧାନ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହି କଥା ଟି ସମସ୍ତେ ଜାଣି ଯାଇଥିଲେ ଓ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ବନ୍ଧୁଗଣ କିଛି ସମୟ ପରେ ପୂଜାରୀ ଜଣକ ଏହି କଥା ଟି ଜାଣିବା ପରେ ଆଶା ନିକଟ କୁ ଆସି କହିଲେ ଯେ ଏହି କୁନି ଝିଅ ଟି ଆଉ କଏହି ନୁହଁନ୍ତି ମା ଦୂର୍ଗା ବୋଲି କହିଥିଲେ ଓ ଏହି କଥା ଟି ଶୁଣିବ ପରେ ଆଶା କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ । ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଅପନ ମାନେ ଏହି ଖବର ବିଷୟ ରୁ ଜାଣି ପାରୁଥିବେ ଯେ ଏ ଦୁନିଆ ରେ ଭଗବାନ ଅଛନ୍ତି କି ନହିଁ ।।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି କି ଏହି ସିରିଏଲ ନମ୍ବର ନୋଟ ତେବେ ଆପଣ ରାତା ରାତି ହୋଇଯିବେ ଲକ୍ଷପତି…

ନମସ୍କାର ଦର୍ଶକବନ୍ଧୁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି ଏହି ସିରିଏଲ ନମ୍ବର ନୋଟ ତେବେ ଆପଣ ରାତା ରାତି ହୋଇଯିବେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.