Breaking News

ଜାଣନ୍ତୁ କରୋନାର ନୂଆ ରୂପ ଡେଲ୍ଟା ପ୍ଲସର ନୂଆ ଲକ୍ଷଣ ବିଷୟରେ, ସଚେତନ ରୁହନ୍ତୁ ଓ ସେୟାର କରନ୍ତୁ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ସାରା ଦୁନିଆ ରେ କରୋନା କବଳିତ କରିଥିବା ସମୟ ରେ , ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ରେ କରୋନା ହ୍ରାସ ପାଇବା ରେ ଲାଗିଛି । କିନ୍ତୁ ଏହି ଖୁସି ର ସମୟ ରେ ଏକ ବଡ ଖବର ଆସିଛି ଯେ କରୋନା ର ନୂଆ ଡେଲ୍ଟା ପ୍ଲସ ଭରିଏଣ୍ଟ ଓ ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ଚିନ୍ତା ର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହା ହଉଛି କରୋନା ର ଆଉ ଏକ ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ ଓ ଏହି ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ କୁ ଡେଲ୍ଟା ପ୍ଲସ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଡେଲ୍ଟା ପ୍ଲସ ଙ୍କ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଙ୍କ ନିକଟ ରେ ଦେଖାଯାଉଛି ନୂଆ ଲକ୍ଷଣ , ତାହେଲେ ଆସନ୍ତୁ ଏହି ନୂଆ ଲକ୍ଷଣ ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା ।

ହଁ ବନ୍ଧୁ କରୋନା ର ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ ଡେଲ୍ଟା ପ୍ଲସ କୁ ନେଇ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚିନ୍ତା ର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି । ତାହେଲେ ୪୦ ଟି ମାମଲା ଶମନ କୁ ଆସିଲା ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର,କେରଳ,ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ,ତାମିଲନାଡୁ ରାଜ୍ୟ କୁ ହାଇ ଆଲର୍ଟ ରଖାଯାଇଛି । ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ଆମ ଭାରତ ରେ ୮ ଟି ରାଜ୍ୟ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ରୁ ଡେଲ୍ଟା ପ୍ଲସ ଠାବ ହେଲାଣି , ଏହି ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ କରୋନା ର ତୃତୀୟ ଲହର ଆସିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ତାହେଲେ ଏହି ନୂଆ ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ ର ଲକ୍ଷଣ ହଉଛି ପେଟ ଭିତରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହବା ସହିତ ବାନ୍ତି ଲାଗିଥାଏ ଓ ଭୋକ ମଧ୍ୟ କମିଯାଉଛି , ଶ୍ରବଣ ଶକ୍ତି କମିଯିବା ସହ ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ରେ ବିନ୍ଧା ହେଉଛି ଏହା ଫୁସଫୁସ କୋଷ ର ରେଷ୍ପିରେଟର କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି । ତାହେଲେ ଏହି ମ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ ଡେଲ୍ଟା ପ୍ଲସ ବହୁତ କମ ସମୟ ରେ ଅଧିକ ଲୋକ ଙ୍କୁ ସଂକ୍ରମିତ କରାଇବାର କ୍ଷମତା ରହିଛି । ସେଥିପାଇଁ ପୁଣି କରୋନା କଟକଣା କୁ କଡାକଡି କରାଯିବ ।।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ଶ୍ରୀ କୃଷ୍ଣ କହିଥାନ୍ତି ମରିଯାଇଥିବା Lokaଙ୍କ ଏହି ସାମାନ୍ ଘରେ ଜମା ବି ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହିସବୁ ଦିନିଷ ନହଲେ ମିଳିଥାଏ ଏହି ସବୁ ସଂକେତ !

ନମସ୍କାର ବନ୍ଧୁଗଣ ଗରୁଡ଼ ପୁରାଣ ରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଗରୁଡ଼ କୁ ମୃ-ତ୍ୟୁ ବ୍ୟକ୍ତି ର ଏପରି ଜିନିଷ ବିଷୟରେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published.