Breaking News

ଦେଖନ୍ତୁ shocking ଭିଡିଓ – ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ରଥ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଲାଗି ଥିବା ସେବକ କହିଲେ ରତ୍ନ ଭଣ୍ଡାରର ସେ ସାପ ଦେଖିଛନ୍ତି

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆପଣ ମାନେ ଜାଣିଥିବେ ଯେ ବର୍ଷ କୁ ଥରେ ଆସେ ଆମ ମହାପ୍ରଭୁ ଙ୍କ ରଥଯାତ୍ରା ଓ ଏହି ସମୟ ରେ ସମସ୍ତେ ଆନନ୍ଦିତ ହୋଇଥାନ୍ତି । ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ରଥ ନିର୍ମାଣ କରିବା ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସନ୍ତି କେତେକ ମହାରଣା ମାନେ , ଯେଉଁ ମାନ ଙ୍କ ର ବୟସ ପାଖାପାଖୀ ୭୦ ବର୍ଷ ଅଧିକ ରୁ ହବ କିନ୍ତୁ ରଥ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା କଥା ଜାଣିଲେ ଯୁବକ ଅବସ୍ଥା ରେ ଥିବା ବଳ ଫେରି ଆସେ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଏହି ରଥଯାତ୍ରା ରେ ରଥ କୁ ନିର୍ମାଣ କରୁଥିବା ବୃଦ୍ଧ କାରିଗର ବିନା ଯେମିତି ରଥ ନିର୍ମାଣ ଆଜି ବି ଅସମ୍ବବ ।

ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଏହି କାରିଗର ଭିତରୁ ଜଣେ ହଉଛନ୍ତି ଭାଗିରଥି ମହାରଣା ଯାହାଙ୍କର ବୟସ ୭୭ ବର୍ଷ କିନ୍ତୁ ଏବେ ବି ଶରୀର ନେଇନି ବିଶ୍ରାମ ଥକି ନହିଁ ହାତ । ତିନିରଥ ର ଅଗ୍ରଭାଗ ଅଧିକାଂଶ ତାଙ୍କରି ହାତ ରେ ସପୂର୍ଣ୍ଣ ହୁଏ । ଯେମିତି କି ପୋଟଳ, ପାରାଭାଡି, କଇଁଚି, ଶୁଆଲଗା ଭଳି ଅନେକ କାମ ର ଦାୟିତ୍ବ ନେଇଥାଆନ୍ତି । ହଁ ବନ୍ଧୁ ବୟସ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତିନି ରଥ ଅଗ୍ରଭାଗ କୁ ଚଢିଥାନ୍ତି ଓ ନେଇଥିବା ସମସ୍ତ ଦାୟିତ୍ବ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କରି ଥାଆନ୍ତି ।

ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ବୟସ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମନ ବଳ ବହୁତ ଶକ୍ତି ଓ ସାମର୍ଥ୍ୟ ମିଳିଥାଏ ଓ ଏହି ସବୁ ଶକ୍ତି ସେ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଦେଇଥାଆନ୍ତି । ଭାଗିରଥି ତାଙ୍କ ପୁଅ ମାନ ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ରଥ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ରେ ଲଗାଇ ତାଙ୍କୁ ଶିଖାଉଛନ୍ତି । ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ସବୁଠୁ ବଡ କଥା ହେଲା ଯେ ଭାଗିରଥି ୪ ଟି ନବେ କଲେବର କାମ କରି ସାରିଲେଣି ।।

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ହୀରାକୁଦରୁ ଧରା ହେଲା ୧୦୦୦ କେଜିର ବିରାଟକାୟ ମାଛ, ଏମିତି ବିରଳ ମାଛ କେବେ ଦେଖି ନଥିବେ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ରେ ଏକ ବିରାଟ କାୟ ମାଛ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି , କିଛି ମତ୍ସଜୀବୀ ମାନେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *