Breaking News

ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି କି ପୁରୁଣା ୨ ଟଙ୍କିଆ କଏନ, ତେବେ ଏମିତି କରନ୍ତୁ ହେବେ ଲକ୍ଷପତି

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ଅନେକ ନୂଆ କଏନ ଟଙ୍କା ଦେଖିଥାଉ , 2 ଟଙ୍କିଆ , 5,10 ଟଙ୍କିଆ କଏନ ଦେଖିଥାଉ । ତେବେ ଏହାକୁ ଆମେ ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ଜିନିଷ କିଣୁଥାଉ କିନ୍ତୁ ଆମେ ସେହି କଏନ ରେ ଥିବା ରହସ୍ୟ କୁ ଜାଣି ନଥାଉ , ତେବେ ସେହି ରହସ୍ୟ ଟି ଆମେ ଜାଣିଲେ ହୋଇଯିବା ଲକ୍ଷପତି , ଆପଣ ଙ୍କ ଘରେ ହୋଇବ ଧନ ବର୍ଷା । ତାହେଲେ ଆଜି ଆମେ ସେହିଭଳି ଏକ ମୁଦ୍ରା ବିଷୟ ରେ ଜାଣିବା ଯାହା ଆପଣ ଙ୍କୁ ରାତା ରାତି ଲକ୍ଷପତି କରିଦେବ ।


ତାହେଲେ ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ମାନ ଙ୍କ ପାଖ ରେ 2 ଟଙ୍କିଆ କଏନ ଥିଲେ ଲକ୍ଷପତି ହେବା କୁ କମ ସମୟ ଲାଗିବ ନହିଁ । ହଁ ବନ୍ଧୁ ଆମେ ଯେଉଁ 2 ଟଙ୍କିଆ ମୁଦ୍ରା ବିଷୟ ରେ କହୁଛୁ ତାହା 1994 ମସିହା ରେ ହୋଇଥିଲା ଓ ଏହା ର ପଛ ପଟେ ଜାତୀୟ ପତାକା ରହିଛି ତେବେ କ୍ଵିକର ୱେବ୍ସାଇଟ ରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ 5 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ସେହିଭଳି ସ୍ଵାଧୀନତା ପୂର୍ବ ରୁ ରାନୀ ଭିକ୍ଟୋରିଆନ ଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କା ର ମୂଲ୍ୟ 2 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି ।

ଜର୍ଜ ବିକିନ ସମ୍ରାଟ 1918 ମସିହା ର ଗୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ବ୍ରିଟିଶ ମୂଲ୍ୟ 9 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି । ତେବେ ଏହାର ବହୁତ ଚାହିଦା ଥିବାରୁ ଲୋକ ମାନେ ଲକ୍ଷେ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କା ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି । ତାହେଲେ ଯଦି ଆପଣ ଙ୍କ ପାଖ ରେ ଏମିତି କିଛି ପୁରୁଣା ମୁଦ୍ରା ରହିଛି , ତେବେ ସେହି ଗୁଡିକୁ ବିକ୍ରୟ କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁ ଥିଲେ ଆପଣ ମାନେ କ୍ଵିକର ସାଇଟ କୁ ଯାଇ ପଞ୍ଜୀକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଓ ଏହା ପରେ ଆପଣ ମାନେ ଏହି ମୁଦ୍ରା ର ଫଟୋ କୁ କ୍ଲିକ କରି ସାଇଟ ରେ ଅପଲୋଡ କରିବା ପରେ । କ୍ରେତା ମାନେ ଆପଣ ଙ୍କ ସହିତ ସିଧା ସଳଖ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବେ ॥

ଏମିତି ଦେଶ ଦୁନିଆର ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ସହ ମନୋରଞ୍ଜନ ର ଖବର ସହ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଧର୍ମ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଜଣା ଅଜଣା କଥା ପାଇଁ ଆମ ପେଜକୁ ଲାଇକ ଓ ଫଲୋ କରନ୍ତୁ । ପୋଷ୍ଟ ଭଲ ଲାଗିଥିଲେ ଆପଣ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କ ସେୟାର କରନ୍ତୁ । ଆମର ପ୍ରୟାସ ରହିବ ଏମିତି ନୂଆ ନୂଆ ଖବର ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଆଣି ଦେବୁ, ଧନ୍ୟବାଦ

About admin

Check Also

ମାତ୍ର ୧ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଆପଣ ପାଇ ପାରିବେ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା! ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗିଲେ ବି ସତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ପାଇବେ – ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ଦର୍ଶକ ବନ୍ଧୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟ ର ବଡ ଖବର ସେହି ଲୋକ ମାନ ଙ୍କ ପାଇଁ ଯେଉଁ ଲୋକ ମାନେ …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *